Cała Warszawa odczuje budowę II linii metra

Warszawa

| www.dna.fr, Kontakt 24, PAPfot. TVN Warszawa

Jak będzie wyglądać komunikacja miejska w czasie budowy II linii metra? Czy Pragę czeka tramwajowy paraliż? Jak dojedziemy do centrum? We wtorek po godzinie 17:00 na pytania warszawiaków odpowie Leszek Ruta. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego będzie gościem programu "Miejski Reporter".

Serię trudnych i bolesnych dla pasażerów zmian w komunikacji dyrektor ZTM zapowiadał pod koniec stycznia na antenie TVN Warszawa. We wtorek Leszek Ruta opowie o szczegółach.

Paraliż centrum

W 2011 roku trzeba się przygotować na utrudnienia w centrum, w związku z budową II linii metra oraz na wyłączenie z ruchu najważniejszych stołecznych arterii.

Największe zaczną się wiosną, gdy na trzy miesiące zamknięte zostanie skrzyżowanie Marszałkowskiej ze Świętokrzyską.

Utrudnienia będą też na ul. Nowowiejskiej, która ma być przebudowana. Ponadto Tramwaje Warszawskie planują wyremontować torowisko na ul. Mickiewicza. W marcu rozpocznie się budowa połączenia torowego al. Solidarności z ul. Jagiellońską przez pętlę Zoo, potrzebnego do objazdów na czas budowy centralnego odcinka II linii metra.

Zmodernizowana zostanie też trasa Dworzec Wileński - Stadion Narodowy - rondo Waszyngtona.

W wakacje kierowcy nie wjadą na most Śląsko-Dąbrowski. Prawy pas ul. Radzymińskiej zostanie zamieniony w wielki parking, a na drugą stronę Wisły pojedzie tylko transport publiczny.

67 ulic do frezowania

To nie koniec utrudnień. Zarząd Dróg Miejskich tradycyjnie już zaserwuje warszawiakom porcję weekendowych frezowań ulic. Nową nawierzchnię zyskać ma 67 ulic.

Wakacje upłyną też pod znakiem utrudnień na moście Łazienkowskim. W lipcu ma się zacząć remont zaniedbanej przeprawy. Przepustowość mostu zmniejszy się o połowę.

bf/ec