Cała Agrykola do wymiany. Rowery pojadą po asfalcie?

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTrwają prace remontowe na mostku

Zarząd Terenów Publicznych zamierza wyrzucić z Agrykoli asfalt i zmienić go na nawierzchnię kamienną. Urzędnicy zapewniają, że ścieżka rowerowa nadal ma zostać asfaltowa. Zmieni się tylko jej kolor.

O tym, że nawierzchnia Agrykoli jest do wymiany na całym odcinku pisaliśmy przy okazji remontu mostka i pomnika Jana III Sobieskiego., który cały czas trwa i ma się zakończyć do końca października. - W przyszłości chcielibyśmy wymienić nawierzchnię na kamienną na całej Agrykoli – mówiła wtedy Renata Kaznowska, dyrektor ZTP.

Zielona ścieżka asfaltowa

To jednak odległe plany, bo pieniędzy na ten cel na razie nie ma. Teraz ZTP koncentruje się m.in. na wymianie nawierzchni na Starym Mieście.

Urzędnicy szacują, że kamienna nawierzchnia na całej długości Agrykoli mogłaby się pojawić w 2015 roku. Ale plany modernizacji tej ulicy już teraz zaniepokoiły rowerzystów.

- Chcielibyśmy, żeby ścieżka rowerowa została asfaltowa, a do tego miała zielony kolor, jak w parku. Ale wymaga to jeszcze uzgodnienia ze stołecznym konserwatorem zabytków - uspokaja Anna Stasiewicz, z-ca dyrektora ZTP.

Na Agrykoli wymieniona miałaby być nie tylko nawierzchnia jezdni, ale również chodniki, których stan nie jest najlepszy.

ran/par