Były wiceprezydent miasta zatrzymany przez CBA

Warszawa

| Allegro Charytatywni - Aukcja WOŚPJacek Z. zatrzymany przez CBA fot. EastNews

Jacek Z., były wiceprezydent Warszawy został rano zatrzymany przez CBA, na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu - dowiedział się portal tvn24.pl.

- Potwierdzam, że dzisiaj rano zatrzymaliśmy 62-letniego Jacka Z. w jego warszawskim mieszkaniu. Działaliśmy na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu - ujawnia tvn24.pl Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Przeszukano też mieszkania Jacka Z.

Wagony i korupcja

Polityk czeka teraz na przewiezienie do wrocławskiej prokuratury apelacyjnej, która prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej korupcji przy przetargach na wagony metra i składy tramwajowe w latach 1998 - 2002.

Prezydentem miasta był wtedy Marcin Święcicki, a dyrektorem Metra Warszawskiego, zatrzymany w styczniu zeszłego roku Bohdan Z. Jacek Z. był wtedy radnym, a później wiceprezydentem Warszawy.

Rzecznik prasowy CBA potwierdził, że zatrzymanie ma związek z tą sprawą.

Z SLD do Samoobrony

Jacek Z. to jeden z byłych "baronów" SLD, wiceminister infrastruktury, radny Warszawy i wiceprezydent miasta w latach 1999 - 2002. Odszedł z partii po konflikcie z jej przewodniczącym Wojciechem Olejniczakiem i przeszedł do Samoobrony. Ostatnio był przewodniczącym Polskiej Lewicy.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//roody