Najnowsze

Były rzecznik prasowy burmistrzem. Zygrzak będzie rządził Bemowem

Najnowsze

urząd dzielnicyKrzysztof Zygrzak burmistrzem

Bliski współpracownik Jarosława Dąbrowskiego, jego były rzecznik, a potem zastępca - Krzysztof Zygrzak został burmistrzem Bemowa. Wybrano go na to stanowisko podczas czwartkowej sesji rady dzielnicy.

- Krzysztof Zygrzak został wybrany na stanowisko burmistrza Bemowa - powiedział tvnwarszawa.pl w czwartek wieczorem Mariusz Gruza, rzecznik dzielnicy.

I dodał, że na zastępców Zygrzaka zaproponowano Jarosława Oborskiego i Jakuba Gręziaka.

Od rzecznika do burmistrza

Krzysztof Zygrzak był wcześniej rzecznikiem Bemowa. 21 listopada 2010 roku wystartował w wyborach samorządowych do Rady Warszawy. Mandat zdobył.

Przygoda ta nie trwała jednak długo, bo już 6 grudnia 2010 roku bemowscy radni uczynili go wiceburmistrzem. Wtedy też zrzekł się mandatu radnego.

Po wybuch afery bemowskej w 2014 roku, po której do dymisji podał się Jarosław Dąbrowski, ówczesny wiceprezydent miasta, z funkcji wiceburmistrza Bemowa zrezygnował także Zygrzak.

Sam zapewniał, że jego dymisja nie ma nic wspólnego z aferą.

Zygrzak jest bliskim współpracownikiem Jarosława Dąbrowskiego.

Dąbrowski znowu u władzy

Po tegorocznych wyborach samorządowych a Bemowie PO i PiS zdobyły po 7 mandatów. 9 radnych wprowadził komitet Jarosława Dąbrowskiego (byłego działacza PO, byłego wiceburmistrz Bemowa, byłego wiceprezydenta miasta) i 2 - Bemowska Wspólnota Samorządowa.

W środę pięciu radnych PO, na znak protestu przeciwko koalicji PO-PiS, wyszło z klubu i poparło Dąbrowskiego.

Obecnie Dąbrowski jest przewodniczącym rady dzielnicy.

Afera na Bemowie

Jarosław Dąbrowski od wielu miesięcy utożsamiany jest z tzw. aferą bemowską. Rozpętał ją były wiceburmistrz dzielnicy Paweł Bujski. Po tym, jak został odwołany, wydał oświadczenie, w którym oskarżył wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego oraz władze i urzędników bemowskiego ratusza m.in. o nepotyzm, mobbing, nadużywanie władzy i niejasności przy inwestycjach. Większość zarzutów potwierdziły kontrole ratusza. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości na Bemowie podjęła prokuratura.4 Jest prowadzone w kilku wątkach.

TYDZIEŃ TEMU ZAPRZYSIĘŻONO RADNYCH DZIELNICY:

Mówi Marcin Woźniakowski, radny klubu Dla Bemowa
Mówi Marcin Woźniakowski, radny klubu Dla BemowaArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

su/ran

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy

Pozostałe wiadomości