Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Były radny oskarżony o pedofilię

Warszawa

archiwum TVN 24Marek L. został zatrzymany w zeszłym roku

Były radny PO, 47-letni Marek L. został oskarżony o wykorzystanie seksualne 14 dziewczynek poniżej 15 roku życia - podaje "Życie Warszawy".

Marek L. pracował w OSiR na Ochocie, szefował klubowi uczniowskiemu w tej dzielnicy, był przez wiele lat pracownikiem urzędów i żoliborskim radnym. Z PO został wyrzucony, gdy po ostatnich wyborach samorządowych próbował razem z kilkoma radnymi wybierać burmistrza - podaje "ŻW".

Matka poszła na policję

Dziewczynki miały być przez niego wykorzystywane pomiędzy 2009 a 2011 rokiem - pisze gazeta, na podstawie ustaleń prokuratury. To matka jednej z nich zawiadomiła policję. Było to po obozie klubu uczniowskiego, organizowanym przez byłego samorządowca. Po zawiadomieniu, w kwietniu 2011 r., mężczyzna został zatrzymany,

- Mężczyzna został oskarżony o 19 czynów polegających na doprowadzeni małoletniego poniżej 15 lat do innej czynności seksualnej. Za ten czyn grozi od 2 lat do 12 więzienia – poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Marek L. nie przyznaje się do winy.

"Zaburzenie preferencji seksualnych"

- Od 27 kwietnia 2011 roku mężczyzna przebywa w areszcie -powiedział Ślepokura. Jeśli zostanie prawomocnie skazany, będzie musiał poddać się specjalnej terapii. Seksuolog rozpoznał u niego "zaburzenie preferencji seksualnych pod postacią pedofilii" - informuje "Życie warszawy".

//mz/b