"Były odstępstwa od projektu". WINB wchodzi do metra

Dyrektor ZTM o odbiorach II linii metra
Dyrektor ZTM o odbiorach II linii metra
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plDyrektor ZTM o odbiorach II linii metra

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego na początku przyszłego tygodnia powinien zacząć odbiory centralnego odcinka drugiej linii metra – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Prace mogłyby zacząć się już w piątek jednak WINB dopatrzył się nieprawidłowości w dokumentacji na bieżąco dostarczanej przez metro.

– Znaleźliśmy w papierach pewne odstępstwa od projektu, dotyczące głównie sieci ciepłowniczej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Nie są to poważne rzeczy, jednak metro musi to uzupełnić – mówi Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego i dodaje: - Inspektorzy powinni wejść na obiekty na początku przyszłego tygodnia.

Finał odbiorów na CNK

Na ostatniej, newralgicznej stacji Centrum Nauki Kopernik, dobiegają końca odbiory służb państwowych.

– Swoje działania kończą strażacy, sanepid oraz inspektorat ochrony środowiska. Czekamy na ich pozytywne opinie na temat stacji i wentylatornii – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Wtedy do pracy przystąpi Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Termin bliski, ale nieznany

Nadal nie wiadomo, kiedy pojedziemy centralnym odcinkiem drugiej linii metra. WINB nie ma ustalonego ustawowego czasu na wydanie pozwolenia na użytkowanie. – Mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej – dodaje Milczarczyk.

Tydzień temu Grabowski mówił nam, że odbiory WINB-u powinny zakończyć się do końca lutego. – Jest szansa na dotrzymanie tego terminu – mówił nam dzisiaj Grabowski.

Rzecznika ratusza o datę otwarcia spytaliśmy w środę. - Termin otwarcia na pewno się zbliża. Jest jednak za wcześnie, by podać konkretną datę otwarcia - twierdził wówczas Milczarczyk i do tej pory zdania na ten temat nie zmienił.

Wypowiedź rzecznika ratusza z środy:

Rzecznik ratusza o odbiorach w metrze
Rzecznik ratusza o odbiorach w metrzeMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jb/r

Pozostałe wiadomości