Były kolejki po wodę. W nocy usunęli awarię

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNa miejscu jest też straż pożarna

Po środowym pęknięciu rury przy rondzie Zesłańców Syberyjskich mieszkańcy Ursusa, Ochoty, Włoch oraz okolicznych miejscowości byli pozbawieni wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podstawiło beczkowozy, ale mieszkańcy denerwowali się, że jest ich zbyt mało. W nocy wodociągowcy poinformowali, że awarię udało się usunąć a woda wróciła.

"Naprawa została zakończona w godzinach nocnych, wynik próby szczelności jest pozytywny.

Zasuwy magistrali wodociągowej zostały otwarte o godz. 4:00, a ciśnienie w sieci ustabilizowane"

Trzy dzielnice bez wody

Do awarii doszło po godz. 7.00 przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i al. Prymasa Tysiąclecia. - Na miejsce pojechały nasze służby. Okazało się, że uszkodzony został przewód o średnicy 1200 mm - poinformowała rano Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK.

Jak wyjaśniła, w związku z dużym wypływem wody wyłączono magistralę "pruszkowską".

- Przewód znajduje się w pasie pruszkowskim, więc wody nie mają, bądź odczują znaczny spadek jej ciśnienia, mieszkańcy Ursusa, Ochoty, Włoch oraz okolicznych miejscowości: Michałowic, Piastowa, Opaczy, Reguł i Pruszkowa - wymieniła Wojewódzka.

Dodała wtedy, że prace naprawcze mogą potrwać do godzin wieczornych albo nawet rannych.

"Operacja jest skomplikowana ze względu na dużą średnicę przewodu oraz przebieg pozostałej podziemnej infrastruktury, dlatego termin przywrócenia prawidłowych dostaw wody z przyczyn technicznych może ulec zmianie" - informowało w komunikacie MPWiK.

Szpital bezpieczny

- Dokopaliśmy się do przewodu. Znaleźliśmy miejsce uszkodzenia magistrali, zabezpieczamy wykop i przygotowujemy się do przeprowadzenia naprawy. Usuwanie awarii może potrwać do godzin nocnych lub porannych - informowała w środę po godz. 20.00 Marzena Wojewódzka .

Jak zapewniały w rozmowie z nami władze Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, placówka działa normalnie. - Jesteśmy zabezpieczeni. Mamy własne źródło - poinformowano nas.

Wycięto drzewo

Na miejsce awarii wezwano także straż pożarną. - Strażacy pomogą nam w usunięciu drzewa, które znajduje się na trasie tego przewodu wodociągowego - wyjaśniła Wojewódzka.

Awaria nie spowodowała utrudnień w ruchu.

MPWiK podstawiło beczkowóz
Kontakt 24
Wodociągowcy podstawili beczkowozy
TVN24

Jeden beczkowóz na całe osiedle

Nasz czytelnik zaalarmował na Kontakt 24, że na całe osiedle został podstawiony tylko jeden beczkowóz. Jak zapewniła jednak Wojewódzka, ich liczba jest ograniczona na całe miasto i nie ma możliwości podstawienia większej liczby.

- Natomiast te które stoją, będą stały do skutku. Owszem, mogą okresowo znikać, podczas gdy obsługa jedzie uzupełniać wodę - tłumaczyła.

W tych miejscach stanęły beczkowozy:

Pruszków:

- ul. Emancypantek róg ul. Ramzesa
;

- ul. Działkowa 54

Piastów:

- ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
;

- ul. Piłsudskiego 56;

Gmina Michałowice:
- ul. Szkolna 15 (przy szkole)
;

- ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11 Listopada

Reguły:

- ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia:

- ul. Centralna przy WKD

Warszawa -

Ursus: 
- ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
;

- ul. Wojciechowskiego 37.

Related content

su, kś