Były burmistrz Białołęki znalazł pracę w zarządzie MZA

Warszawa

TVN WarszawaJacek Kaznowski

Były burmistrz Białołęki znalazł nową pracę. Od poniedziałku 18 lutego zasiada w zarządzie Miejskich Zakładów Autobusowych – informuje "Gazeta Echo".

Jacek Kaznowski zrezygnował z funkcji burmistrza Białołęki w grudniu 2012 roku. Jego miejsce zajął Adam Grzegrzółka, który przeszedł z zarządu Pragi Południe.

Nowe kompetencje

Kaznowski szybko znalazł nowe zatrudnienie w Miejskich Zakładach Autobusowych.

- Został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych i taki będzie też zakres jego obowiązków - poinformował "Gazetę Echo" Adam Stawicki, rzecznik MZA.

W nowym miejscu Kaznowski będzie nadzorował m.in. sprawy przewozów autobusowych. - Kompetencje określa jednak zarząd i obowiązki Jacka Kaznowskiego mogą mieć różny zakres - zauważa Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który jest też członkiem rady nadzorczej MZA. Swój program pracy nowy członek zarządu na przedstawić pod koniec marca.

"Podważano moje decyzje"

Kaznowski przez wiele lat związany był z Białołęką. Pod koniec listopada na posiedzeniu zarządu mazowieckiej Platformy Obywatelskiej białołęccy radni skierowli wniosek o zmiany w zarządzie dzielnicy. Lokalni działacze narzekali na brak komunikacji pomiędzy burmistrzem, a klubem radnych.

- Nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Na każdym kroku podważano moje decyzje. Ja mam 60 lat, a radni mają po 30 kilka lat. Mam żal do działaczy białołęckiej PO, że w taki sposób postępują - komentował ówczesny burmistrz.

ran/b