Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Była wychłodzona, z urazem kręgosłupa. Policjanci pomogli bezdomnej

Warszawa

kspPierwsza pomoc ofiarom mrozów

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, 52-letnia bezdomna kobieta, która przebywała na opuszczonej działce, trafiła pod opiekę lekarzy.

Podczas mrozów policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. W czwartek podczas takiej kontroli na jednej z opuszczonych działek przy ulicy Rzymowskiego zwrócili uwagę na 52-latkę. Kobieta była przemarznięta i uskarżała się na ból kończyn i pleców.

Policjanci wezwali pogotowie, a bezdomną okryli folią termiczną. Załoga karetki, która przyjechała na miejsce, zbadała kobietę. Okazało się, że wymaga natychmiastowej pomocy i została zabrana do szpitala.

Wystarczy jeden telefon

Policjanci kolejny raz przypominają: niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych, starszych, często chorych, samotnie mieszkających osób.

- Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Jeden telefon na policję lub pogotowie może uratować osobę przed zamarznięciem - apelują policjanci.

Bezdomnym pomagają także strażnicy miejscy. Podczas największych mrozów, strażnicy przeprowadzili ponad 1200 kontroli. Przez cztery dni 20 osób przekazano pogotowiu, 100 przewieziono do noclegowni oraz 120 - na izbę wytrzeźwień.

Policja pomaga bezdomnym | ksp
Policja pomaga bezdomnym | ksp

md/r