Była radna PO popiera Patryka Jakiego

Warszawa

Była radna PO poparła Patryka JakiegoTVN24
wideo 2/2

Radna Warszawy Jolanta Kasztelan poinformowała w środę o opuszczeniu Platformy Obywatelskiej i udzieleniu poparcia Patrykowi Jakiemu - kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. - To jedyna szansa na uczciwą Warszawę - stwierdziła.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawskim ratuszem radna Kasztelan poinformowała, że opuszcza PO. - Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej - oświadczyła nawiązując do kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

"Jedyna szansa na uczciwą Warszawę"

Jak mówiła, innymi powodami jej odejścia z Platformy są: brak zgody na politykę PO oraz na nieustające atakowanie obozu rządzącego i rządu. - Nie powinno tak być, Polacy chcą spokoju - stwierdziła.

Zdaniem Kasztelan, Patryk Jaki jest "jedyną szansą na uczciwą Warszawę", o jakiej zawsze marzyła zarówno ona, jaki i inni mieszkańcy stolicy. - Apeluję do wszystkich wyborców PO, aby poparli Patryka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych w Warszawie - powiedziała radna.

Jaki podziękował radnej za "odważny gest". - To nie jest łatwe powiedzieć dzisiaj wprost: stop potężnej mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dzisiaj pani radna z PO miała taką odwagę, żeby powiedzieć, że chce uczciwej Warszawy - mówił Jaki.

- Chciałem zaapelować do wszystkich warszawiaków: stańmy razem do walki o to, aby stolica była uczciwa, nowoczesna i przestała się tak często kojarzyć z nielegalnym wyłudzaniem kamienic, a zaczęła być kojarzona z tym, z czym od zawsze powinna być kojarzona. Z gigantycznym potencjałem, z metropolią, która jest w stanie konkurować z największymi metropoliami w tej części Europy - oświadczył.

"Czas na zmianę"

Jaki zaapelował też do wyborców Platformy, aby przekazali mu swoje oparcie. - Najwyższy czas na zmianę, tak jak zrobiła to dzisiaj pani radna. Potrzebna jest uczciwa Warszawa - powiedział.

Radna Kasztelan powiedziała na konferencji, że przechodzi do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jednak radny PiS Oskar Hejka napisał na Twitterze, że według jego wiedzy, radna pozostaje niezależna. Taka też informacja znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.

Jolanta Kasztelan była członkiem PO od 2003 roku. Do Rady Warszawy dołączyła w lipcu 2016 roku, zastępując zmarłą radną PO Zofię Trębicką.

Szeregi klubu PO Jolanta Kasztelan opuściła już w czerwcu. W odpowiedzi na ostatniej sesji rady (5 lipca) Platforma Obywatelska wykluczyła ją ze wszystkich komisji, w których - jako reprezentantka PO - zasiadała.

Do informacji o poparciu Jakiego przez radną Kasztelan odniósł się w środę na Twitterze Rafał Trzaskowski. "No to w kampanii Patryka Jakiego mamy już dwóch byłych polityków PO, którzy nie lubią PO - Panią radną Kasztelan i Pana... Patryka Jakiego" - napisał kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

PAP/kw/pm