Była konserwator zabytków obejmie Muzeum Historyczne?

Warszawa

TVN24Wnętrze staromiejskich piwnic, które są pod opieką muzeum

Joanna Bojarska-Syrek zrezygnowała z funkcji dyrektora Muzeum Historycznego Warszawy. Ratusz zaczął już poszukiwania zastępcy. Wśród potencjalnych kandydatów pojawia się nazwisko byłej konserwator zabytków, Ewy Nekandy-Trepki.

- Powodem rezygnacji, jaki podała pani dyrektor, jest chęć odejścia na emeryturę - wyjaśnia Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Władze miasta już zaczęły poszukiwania następcy. - Myślę, że za kilka tygodni poznamy nazwisko nowego dyrektora - zapewnia Kłąb.

Ewa Nekanda-Trepka
TVN24
Joanna Bojarska-Syrek
TVN24

Trudny budżet czeka na szefa

Jak dodała, nowy zarządca muzeum będzie musiał sobie poradzić z wieloma ważnymi projektami m.in. remontem staromiejskich kamienic. Będzie też musiał zaplanować działania opierając się na trudnym budżecie na przyszły rok.

Wśród potencjalnych kandydatów pojawia się Ewa Nekanda-Trepka, była stołeczna konserwator zabytków, która na początku marca... odeszła na emeryturę.

Sama zainteresowana ewentualnej nominacji nie chce komentować. - Moje nazwisko pojawia się w wielu kontekstach, nie przywiązywałabym do tego większej wagi - mówi jednak Nekanda-Trepka.

bf/roody