Był szczyt NATO, czas na kolarzy. Od poniedziałku kolejne utrudnienia

Warszawa

TVN24Utrudnienia związane z Tour de Pologne

W poniedziałek mieszkańców stolicy czekają kolejne utrudnienia. Wraz z początkiem tygodnia rozpoczyna się wyścig kolarski - 73. Tour de Pologne. Część ulic będzie zamkniętych, a autobusy pojadą objazdami.

Przez kilka ostatnich dni w Warszawie było bardzo dużo utrudnień z powodu organizacji szczytu NATO. W niedzielę można było już swobodnie przemieszczać się po ulicach. Ale był to jeden dzień przerwy w utrudnieniach. Bowiem rusza Tour de Pologne, jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych organizowana w naszym kraju. A to znowu oznacza zamknięte ulice i autobusy na objazdach.

Przez stolicę wyścig przejedzie we wtorek, ale już dzień wcześniej obowiązywać będzie wyłączenie z ruchu niektórych ulic i zakaz parkowania. Od godziny 6.00 w poniedziałek zamknięte dla samochodów i autobusów będą pl. Teatralny i ulice: Senatorska (od Miodowej do Wierzbowej), Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Karowa.

Kolejne utrudnienia we wtorek

We wtorek, 12 lipca o godz. 6.00 zamknięte dla ruchu zostaną: Senatorska (od Wierzbowej do skweru przed ambasadą Belgii), Bielańska, A. Fredry, Niecała i parking na pl. Bankowym. Ruch na wyżej wymienionych ulicach zostanie wznowiony o 23 we wtorek.

Oprócz stale zamkniętych ulic, na bieżąco zamykane będą ulice po których przejeżdżać będą kolarze. Pierwszy etap Tour de Pologne rozpoczyna się o 14 we wtorek. Wtedy uczestnicy wjadą do stolicy ul. Radzymińską. Stamtąd pojadą dalej al. Solidarności, Targową, J. Zamoyskiego, Sokola, ul. Zamoście, Mostem Świętokrzyskim, Zajęczą, i ul. Topiel. Tutaj o 14.15 rozpocznie się runda po Warszawie.

Tour de Pologne w Warszawie
UM Warszawa

Podczas rundy kolarze przejadą następującymi ulicami :

Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecka, Świętokrzyska, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, J. Gagarina, Czerniakowska, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Książęca, L. Kruczkowskiego, Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska do mety na pl. Teatralnym.

Ulice na trasie rundy zostaną wyłączone z ruchu już o 12.30. Utrudnień należy spodziewać się do godziny 16.30.

Autobusy na objazdach

W związku z przejazdem Tour de Pologne nastąpi szereg zmian w komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną skierowane na objazdy. Wyłączone będą niektóre przystanki. ZTM zmiany w kursowaniu autobusów podzielił na sześć etapów. Pierwszy rozpoczyna się w poniedziałek o 6.00. Na swoje standardowe trasy pojazdy wrócą we wtorek po 23.00. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Tak wyglądał start wyścigu w zeszłym roku:

Start 72. Tour de Pologne
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

md/sk