Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Był agresywny, zniszczył radiowóz". Zatrzymanie na placu Zbawiciela

Warszawa

Kontakt 24Akcja policji na placu Zbawiciela

W czwartek po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na placu Zbawiciela obywatela Norwegii. Jak mówi rzecznik dzielnicowej policji, zatrzymany był agresywny. Został przewieziony do szpitala.

Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na nagraniu przesłanym przez Reportera24 o nicku kafli widać sporą grupę ludzi skupioną wokół policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze zatrzymują mężczyznę i zabierają go do samochodu. Słychać krzyki.

"Demolował sklepy i ogródki"

- Około godziny 13.00 zatrzymaliśmy mężczyznę, który biegał po placu Zbawiciela. To obywatel Norwegii. Demolował sklepy, ogródki i stoiska. Świadkowie zdarzenia wezwali policję - poinformował nas Robert Szumiata z komendy rejonowej w Śródmieściu.

Jak dodał, mężczyzna był agresywny również w stosunku do policjantów. Uszkodził radiowóz i urwał lusterko. - Dlatego został zatrzymany i przewieziony do szpitala, aby pobrano mu krew i zbadano czy nie był pod wpływem alkoholu albo środków odurzających - wyjaśnił Szumiata.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że mężczyzna był wcześniej pacjentem szpitala psychiatrycznego przy Nowowiejskiej. Skąd kilka godzin wcześniej został wypuszczony.

Akcja policji na placu Zbawiciela | kafli / Kontakt 24
Akcja policji na placu Zbawiciela | kafli / Kontakt 24
Akcja policji na placu Zbawiciela | kafli / Kontakt 24
Akcja policji na placu Zbawiciela | kafli / Kontakt 24

kw/b