Być jak kibic z prezydenckiej loży

Warszawa

TVN24Loża prezydencka wykupiona

Wystarczy mieć wolne zaledwie 1,34 mln euro i można sobie sprawić miejsce w loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym. Oferta obejmuje pięć meczów w zbliżającym się turnieju Euro 2012. Kogo na to stać? Podobno rosyjskiego biznesmena i właściciela klubu piłkarskiego Chelsea, Romana Abramowicza. Zobacz materiał Faktów TVN.

- Mogę tylko potwierdzić, że loża zwana prezydencką została wykupiona. UEFA nie podaje tożsamości klientów - mówi Robert Korzeniowski, dawny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, a obecnie doradca UEFA.

Gratka dla milionera Wspomniana loża to właściwie mierzący 320 m2 apartament z najlepszym widokiem na boisko. W czasie turnieju Euro jego wynajem to koszt 1,340,000 euro. W takich luksusowych warunkach można jednak obejrzeć tylko pięć meczów.

ZOBACZ MATERIAŁ FAKTÓW TVN NA TVN24.PL

Na Stadionie Narodowym do wzięcia jest 65 lóż. Większość już sprzedano. Najtańsze kosztowały 160 tys. euro. Po zakończeniu mistrzostw klucze są oczywiście do zwrotu. Poza sezonem Euro lożę będzie można wynająć na dwa lata za bagatela 650 tys. złotych. Na osłodę w pakiecie są bilety na wszystkie mecze i imprezy odbywające się na Stadionie Narodowym i możliwość korzystania z apartamentu przez całą dobę.

"Klient korporacyjny" Według pogłosek w czasie Euro 2012 z loży będzie korzystał Roman Abramowicz. - Reprezentacja Rosji gra w Warszawie dwa mecze i jeden we Wrocławiu, więc rzeczywiście zainteresowanie ze strony biznesu z Rosji jest olbrzymie - przyznaje rzecznik prasowy EURO2012 Polska, Juliusz Głuski. Jeśli jednak nie będzie to wspomniany krezus, to profil takiego kibica dość łatwo określić. - Zasiada tam klient korporacyjny. Taki, który nie drze się w czasie meczu, bo ma w jednej ręce ma kanapkę z kawiorem, a w drugiej kieliszek szampana albo jeszcze czegoś innego. I ewentualnie czasem tylko zaklaszcze w ręce - stwierdza Michał Pol, dziennikarz Sport.pl. ktom\mtom