Buziak i w drogę. ZTM wyznacza strefy Kiss and Ride

Warszawa

ZTMKiss + Ride - nowe miejsca postojowe

Podjeżdżasz na wyznaczone miejsce postojowe, dajesz buziaka na do widzenia i pozostawiasz pasażera, aby ten ruszył w dalszą drogę miejską komunikacją. Zarząd Transportu Miejskiego wyznacza nowe strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). W takich miejscach samochód będzie mógł parkować nie dłużej niż dwie minuty

Strefy postojowe Kiss and Ride są wyznaczone po to, aby ułatwić podwiezienie do komunikacji miejskiej. W oznaczonych miejscach można będzie legalnie się zatrzymać autem tylko na chwilę.

Łatwiejsza przesiadka do metra czy tramwaju

Pilotażowy program Zarządu Transportu Miejskiego zakłada uruchomienie siedmiu stref K+R, zlokalizowanych w pobliżu węzłów komunikacyjnych czy stacji metra, czyli w miejscach dogodnych przesiadek. Te najszybciej będą dostępne na Młocinach, przy dworcu Wileńskim i Gdańskim, oraz przy stacjach metra Wilanowska, Kabaty i Słodowiec.

Będą upominki dla pierwszych całujących

ZTM zapowiada, że po uruchomieniu stref K+R w ich pobliżu spotkać będzie można informatorów, którzy odpowiedzą na pytania i wręczą drobne upominki ich pierwszym użytkownikom. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, w przypadku dużego zainteresowania ZTM nie wyklucza wyznaczenia ich również w innych miejscach. Planowany termin uruchomienia pierwszych K+R podany zostanie wkrótce.

Projekt jest rezultatem stażu pracowników ZTM, w ramach projektu unijnego „Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie”, który odbyli w instytucjach organizujących transport publiczny m.in. w Pradze.

skw