Buspas w al. Solidarności pomógł? "Ruch odbywa się płynnie"

Środa na skrzyzowaniu al. Solidarności i ul. Targowej
Środa na skrzyzowaniu al. Solidarności i ul. Targowej
Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.plŚroda na skrzyzowaniu al. Solidarności i ul. Targowej

We wtorek wieczorem został wytyczony buspas przez skrzyżowanie al. Solidarności z Targową. Dzięki temu, dziś ruch odbywa się płynnie. Na początku tygodnia, w godzinach szczytu korek na dojeździe do placu Wileńskiego sięgał ulicy Radzymińskiej.

- Ruch odbywa się płynnie. Nie wygląda na to, żeby al. Solidarności miała się dzisiaj zakorkować - podał w środę o godz. 7 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Po godz. 8 sytuacja nie zmieniła się. - Kierowcy nie stoją dłużej niż jedną zmianę świateł - dodał Zieliński.

Paraliż na początku tygodnia

Wygospodarowanie dodatkowego pasa ruchu na skrzyżowaniu ,Tomasz Kunert z biura prasowego urzędu miasta zapowiedział we wtorek po południu.

Urzędników najwyraźniej zmotywował paraliż, do którego doszło w poniedziałek i wtorek rano. Przed placem Wileńskim w godzinach szczytu samochody i autobusy stały w gigantycznym, sięgającym ul. Radzymińskiej, korku. Powodem było "wąskie gardło" na wysokości budowy metra.

- Planujemy by pas, który dziś istnieje został buspasem, a dla pozostałych kierowców zostanie wytyczony nowy. Pas ten powstanie po zwężeniu terenu budowy na skrzyżowaniu Targowej i Solidarności. Za skrzyżowaniem droga autobusów i samochodów będzie się łączyć – zapowiadał Tomasz Kunert.

Od wtorku buspas na skrzyżowaniu

Rzecznik spółki budującej II linię metra twierdził, że pas będzie wytyczony w środę rano lub w ciągu najbliższych kilku dni.

– Rzecz ta została zlecona nam na bieżąco. Pracujemy nad nią i chcemy wprowadzić ten dodatkowy pas jak najszybciej, by ułatwić życie kierowcom. Budowniczym metra, dodatkowy pas ruchu nie będzie przeszkadzał, ponieważ skrzyżowanie Targowej i Solidarności w tym miejscu to jest już rzecz skończona – precyzował Mateusz Witczyński, rzecznik AGP Metro.

Ale prace udało się zakończyć już we wtorek wieczorem. - Zgodnie z zapowiedziami, kosztem placu budowy, został wytyczony buspas w stronę mostu Śląsko-Dąbrowskiego - poinformował przed godz. 22 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Buspas otwarto we wtorek wieczorem:

Będzie trambuspas

Zwężenie zaczęło doskwierać kierowcom oraz pasażerom komunikacji z początkiem września. Na forum tvnwarszawa.pl pojawiło się mnóstwo krytycznych głosów o nowej organizacji ruchu.

Urzędnicy zapowiadali, że gdy zakończy się budowa metra (30 września), w al. Solidarności zostanie uruchomiony trambuspas, więc komunikacją miejską pojedziemy szybciej. Kierowcy będą mieli jednak do dyspozycji tylko jeden pas w stronę mostu.

Tak było we wtorek rano:

Korki w al. Solidarności
Korki w al. SolidarnościArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

lata/b

Pozostałe wiadomości