Przygotuj się na:

ZMIANY NA OKRZEI

W związku z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ulicy Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie, w czwartek 16 lipca od około godziny 12 wykonawca wprowadzi zmiany w rejonie ulicy Okrzei.

Burza przeszła nad stolicą. Pozalewane ulice i posesje

Najnowsze

Zalana ulica BartyckaTVN24
wideo 2/5

We wtorek przez Warszawę przeszła burza. Strażacy informowali o zalanych posesjach w Wawrze, a nasz reporter ostrzegał przed utrudnieniami na jezdniach. Z kolei w środę rano przy ulicy Okopowej na samochody spadło drzewo.

Jak poinformował Michał Konopka z wydziału prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, służby otrzymały zgłoszenie o godzinie 6.46.

- Na drogę wewnętrzną spadło drzewo, ale nikt nie został poszkodowany - poinformował.

Na miejscu znalazł się jeden zastęp straży pożarnej, a akcja strażaków trwała około godziny. - Naszym zadaniem było usunięcie drzewa z ciągu pieszego i jezdnego oraz ułożenie pociętych kawałków na terenach zielonych. Później zajmie się nimi zarządca terenu - dodał strażak.

Zmienna pogoda i utrudnienia na ulicach

Mieszkańcy Warszawy mierzyli się we wtorek ze zmienną pogodą. Do godziny 14 świeciło słońce i było ciepło, później zaczęło padać i grzmieć.

Na chwilę się rozpogodziło, a po godzinie 16 sytuacja znów się pogorszyła. Nad centrum zawisły czarne chmury, zaczęło mocno padać i wiać. Później znów się rozjaśniło.

Po ulewie zalana została między innymi Bartycka. To nie pierwszy raz, a urzędnicy zapowiadają, że ulica zostanie gruntownie przebudowana.

- Zostały pozalewane niektóre tereny w Wawrze. W okolicach ulicy Bystrzyckiej na kilku posesjach częściowo zalało garaże i piwnice - poinformował Szymon Kisieliński z warszawskiej straży pożarnej.

Później dodał, że do podtopień doszło głównie we wschodnich rejonach Warszawy, gdzie przeszła największa ulewa. Straż otrzymała też zgłoszenia z ulicy Jeździeckiej w Wesołej oraz Filmowej, Frenkla i Jagienki w Wawrze.

Na miejscu trwają prace strażaków. - Woda wypompowywana jest do kanału, trwa usuwanie jej ze zlewisk. Wyszło słońce, więc miejmy nadzieję, że to już koniec tej niesprzyjającej aury - powiedział Kisieliński.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację i zdjęcia z zalanej ulicy Frenkla, która znajduje się blisko Bystrzyckiej.

Jak relacjonował z kolei reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, intensywnie opady przyczyniły się do kolizji. - Między innymi na Wołoskiej czy w alei Niepodległości, na trasie mostu Siekierkowskiego i Grota. Przez to wszystko są duże korki i utrudnienia w mieście. Kierowcy, lepiej noga z gazu - apelował Marcinczak.

Ostrzeżenia

Dla województwa mazowieckiego wydano również alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Jak informuje tvnmeteo.pl, we wszystkich powiatach województwa prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 l/mkw., lokalnie do 40 l/mkw. oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie możliwy jest grad. Ostrzeżenia są ważne do północy.

Przez Warszawę przechodzi też fala wezbraniowa na Wiśle. Bulwary zostały zamknięte. Zalane są plaże i szlak pieszo-rowerowy na brzegu. Poziom wody osiągnął 5,6 metra.

mp,em,ab/ran