Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Burza minęła Warszawę, zerwana trakcja w Halinowie

Najnowsze


Zerwana sieć trakcyjna i powalone drzewa - to efekt burzy, która przeszła przez prawobrzeżną Warszawę i jej okolice. - Nad Grochowem padał grad - relacjonuje dziennikarka tvnwarszawa.pl.

- W miejscowości Halinów doszło do zerwania sieci trakcyjnej - informuje Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. - Na Trasie Mińsk Mazowiecki - Miłosna pociągi kursują po jednym torze, wahadłowo- dodaje.

Pasażerowie muszą się liczyć z ogormnymi utrudnieniami. - Opóźnienia pociągów będą nawet 30 minutowe, a naprawa awarii może zająć do 4 godzin - ostrzega Telecki.

Mapy dostarcza Targeo.pl

Połamane drzewa

W samej Warszawie straż pożarna interweniowała kilka razy, głównie na Grochowie. - W wyniku burzy spadło drzewo na Olszynce Grochowskiej i zablokowało ulicę. Ponadto, na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej i Chełmżyńskiej drzewo spadło na trakcję - informuje mł. kapitan Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej.

- W obu przypadkach nikomu nic się nie stało, a nasza interwnecja przebiegła sprawnie- dodaje Laudy.

Drzewo spadło też na samochód zaparkowany przy ul. Tytoniowej.

Burzowa chmura przesunęła się ze wschodu na północ, mijając po drodze Bemowo i Bielany. Synoptycy ostrzegają, że to nie musi oznaczać końca pogodowych sensacji nad stolicą.

su/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | Pull Up Suitcase