Burzą kolejną estakadę Trasy Łazienkowskiej

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plBurzą kolejną estakadę

Znika kolejna estakada Trasy Łazienkowskiej. Tym razem drogowcy burzą tą łączącą Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską.

Na zamkniętej w poniedziałek w nocy estakadzie Trasy Łazienkowskiej, we wtorek rano pojawili się pierwsi drogowcy. Rozbiórka zaczęła się dzień później.

W niedzielę po estakadzie łączącej Wał Miedzeszyński (od strony mostu Poniatowskiego) z Trasą Łazienkowską w kierunku centrumpozostały już tylko fragmenty.

Jak zapowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, cała rozbiórka potrwa około trzech tygodni.

Najpierw wielkie burzenie...

Plan ZMID zakłada zburzenie i zbudowanie od nowa estakad na węźle Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą, oraz jednej na prawym brzegu.

Prace rozpoczęły się 29 czerwca - wtedy wyłączone z ruchu zostały dwa pierwsze ślimaki.

Budowa jednego takiego obiektu trwa ok. roku, tak więc w przyszłoroczne wakacje pierwsi kierowcy pojadą nowymi ślimakami. W przyszłym roku przez kilka miesięcy nie będzie połączenia Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą, bo wszystkie estakady na lewym brzegu i jedna na Pradze, będą w budowie.

Za 31 mln zł

Inwestycja finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych. Budowa zakończy się w 2015 roku.

lata//par