Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Burzą estakadę Trasy Toruńskiej. Drugi dzień korków

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKorki na trasie w kierunku Marek

Poważne kłopoty kierowców na Trasie Toruńskiej. We wtorek rano utknęli w gigantycznym korku zarówno w stronę Bemowa, jak i w kierunku Marek. Na wysokości Modlińskiej jest zwężenie.

Utrudnienia są spowodowane burzeniem estakady prowadzącej na Białołękę na węźle Modlińska. Pierwsze zmiany rozpoczęły się w niedzielę w nocy.

We wtorek, od ok. 6.00 jezdnia w kierunku Marek na wysokości Modlińskiej została zwężona do jednego pasa ruchu. Kierowcy utknęli w korku.

- Dramat - relacjonował rano to co dzieje się na trasie Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Korek w kierunku Marek jest ogromny - dodał.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do wieczora.

Nie lepsza sytuacja była w drugą stronę. - Pomimo wakacji ruch na trasie jest bardzo wzmożony. W kierunku mostu także wszystko stoi - poinformował Węgrzynowicz.

Utrudnienia w kierunku Marek | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w kierunku Marek | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w kierunku Marek | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Korki w kierunku Marek | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Ogromne korki utworzyły się także w poniedziałek. - Do godz. 8.00 rano w poniedziałek przejezdny był tylko skrajnie lewy pas jezdni bocznej Trasy Toruńskiej , spowodowało to gigantyczne korki i dużo utrudnień dla kierowców – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Sytuację pogorszył zepsuty tir, który zablokował środkowy pas.

Korki na Trasie Toruńskiej w kierunku mostu Grota
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

To nie koniec

Niestety to nie koniec utrudnień i zwężeń. We wtorek godzinie 22.00 zamknięte zostaną jezdnia główna i lewy pas jezdni bocznej w kierunku mostu oraz lewy pas jezdni głównej w kierunku Marek.

Od godziny 6.00 w środę przejezdne będą dwa pasy jezdni głównej w kierunku mostu oraz lewy pas w kierunku Marek. I znowu, zmiany te obowiązywać będą do wieczora.

Około 22.00 zamknięta zostanie boczna jezdnia w kierunku mostu.

W czwartek, od godz. 6.00, przejezdny będzie jeden pas bocznej jezdni w kierunku mostu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do godzin nocnych.

Ratusz ostrzega, że tego typu zmiany mogą pojawiać się nawet do 15 września. W tym czasie na miejscu starej – powstawać będzie nowa estakada.

su/ec

Korki w kierunku mostu Grota | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Korki w kierunku mostu Grota | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Korki w kierunku mostu Grota | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl