Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Burzą dawny hotel pracowników FSO

Najnowsze

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plWyburzanie bloku przy ul

Zaczęło się wyburzanie dawnego hotelu robotniczego zakładów samochodowych FSO. W jego miejsce mają powstać budynki mieszkalne.

Szkieletor na rogu ul. Modlińskiej i Kowalczyka straszy od wielu lat. W sobotę zaczeła się rozbiórka budynku. Po kilku godzinach pracy wielkiej koparki, zniknęły lokale z najwyższych pięter.

Na jesieni w tym miejscu ma się rozpocząć budowa. Mieszkania wybuduje deweloper Grupolar. Jak czytamy na jego stronie, nowy budynek mieszkalny ma być gotowy w czwartym kwartale przyszłego roku.

Dawny hotel FSO

Blok przy Kowalczyka 1 został wybudowany pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Od początku pełnił rolę hotelu dla pracowników fabryki samochodów FSO. Z biegiem czasu w budynku pracownicy fabryki na stałe zamieszkali ze swoimi rodzinami w lokalach o powierzchni 16 i 32 mkw.

Na początku lat 90-tych budynek powoli zaczął popadać w ruinę, a dług FSO wobec Spółdzielni Mieszkaniowej za dzierżawę budynku rósł z miesiąca na miesiąc. W końcu spółdzielnia sprzedała budynek w przetargu spółce Happy End. Od wyprowadzki mieszkańców blok niszczał. W jego miejscu nie powstawały planowane bloki.

Przez kolejne lata opustoszały budynek był miejscem wycieczek ciekawskich fotografów. Od czasu do czasu także policyjnych ćwiczeń.

Więcej zdjęć na opuszczone.net

bf/par