Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Burmistrz Wawra odwołana

Warszawa

archiwum TVNBurmistrz Wawra odwołana

Burmistrz Wawra Jolanta Koczorowska wraz z całym zarządem została odwołana podczas ostatniej sesji rady dzielnicy. Do takiej decyzji przyłożyli się również radni Platformy Obywatelskiej, którzy dotychczas popierali burmistrz.

Wniosek o odwołanie Jolanty Koczorowskiej złożyli radni opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Mogłoby się wydawać, że wniosek nie ma szans, bo większość w radzie dzielnicy ma Platforma Obywatelska. Niespodziewanie stało się inaczej.

Kto głosował za odwołaniem?

- Za odwołaniem było 11 osób, 10 przeciw, 1 głos był nieważny – relacjonuje Mirosław Gotowiec (Wawer 2002). Sam nie chce ujawnić jak głosował.

W 23-osobowej radzie PO ma 12 miejsc, ale jeden z radnych nie pojawił się na sesji. W tej sytucji liczba głosów opozycji (PiS, Wawerska Inicjatywa Samorządowa, Wawer 2002) i rządzącej PO zrównała się. Szalę na korzyść przeciwników obecnego zarządu przeważył głos nieważny. Zakłądajac, że cała opozycja głosowała za odwołaniem zarządu - oddał go radny PO.

"Ogólny impas w dzielnicy"

Wraz z burmistrz odwołani zostali jej zastępcy Przemysław Zaboklicki i Adam Godusławski.

Jak podaje "Gazeta Echo", przyczyną odwołania były, opóźnione inwestycyje, zaniedbania budżetowe i ogólny impas w dzielnicy. Na najbliższej sesji ze stanowiskiem przewodniczącego Rady Dzielnicy prawdopodobnie pożegna się Norbert Szczepański. W ciągu miesiąca radni muszą powołać nowy zarząd.

Jak na zamieszanie w Wawrze zareaguje ratusz? - Jak uchwała dotycząca odwołania do nas trafi, to będziemy sprawdzali czy wszystko jest w porządku - ucina Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

ran/b