Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Burmistrz Wawra odwołana

Warszawa

archiwum TVNBurmistrz Wawra odwołana

Burmistrz Wawra Jolanta Koczorowska wraz z całym zarządem została odwołana podczas ostatniej sesji rady dzielnicy. Do takiej decyzji przyłożyli się również radni Platformy Obywatelskiej, którzy dotychczas popierali burmistrz.

Wniosek o odwołanie Jolanty Koczorowskiej złożyli radni opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości. Mogłoby się wydawać, że wniosek nie ma szans, bo większość w radzie dzielnicy ma Platforma Obywatelska. Niespodziewanie stało się inaczej.

Kto głosował za odwołaniem?

- Za odwołaniem było 11 osób, 10 przeciw, 1 głos był nieważny – relacjonuje Mirosław Gotowiec (Wawer 2002). Sam nie chce ujawnić jak głosował.

W 23-osobowej radzie PO ma 12 miejsc, ale jeden z radnych nie pojawił się na sesji. W tej sytucji liczba głosów opozycji (PiS, Wawerska Inicjatywa Samorządowa, Wawer 2002) i rządzącej PO zrównała się. Szalę na korzyść przeciwników obecnego zarządu przeważył głos nieważny. Zakłądajac, że cała opozycja głosowała za odwołaniem zarządu - oddał go radny PO.

"Ogólny impas w dzielnicy"

Wraz z burmistrz odwołani zostali jej zastępcy Przemysław Zaboklicki i Adam Godusławski.

Jak podaje "Gazeta Echo", przyczyną odwołania były, opóźnione inwestycyje, zaniedbania budżetowe i ogólny impas w dzielnicy. Na najbliższej sesji ze stanowiskiem przewodniczącego Rady Dzielnicy prawdopodobnie pożegna się Norbert Szczepański. W ciągu miesiąca radni muszą powołać nowy zarząd.

Jak na zamieszanie w Wawrze zareaguje ratusz? - Jak uchwała dotycząca odwołania do nas trafi, to będziemy sprawdzali czy wszystko jest w porządku - ucina Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

ran/b