Burmistrz Ursynowa: to będzie największa inwestycja ostatnich lat

Warszawa

Google MapsTu powstanie dzielnicowy dom kultury

W piątek oficjalnie ogłoszono przetarg na budowę dzielnicowego domu kultury na Ursynowie. Trzykondygnacyjny budynek ma stanąć na tyłach ratusza i kosztować około 25 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa do końca przyszłego roku.

Informację o przetargu udostępnił burmistrz Ursynowa Robert Kempa. "To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat. Na działce na tyłach urzędu powstanie długo oczekiwany (pozwolenie na budowę z 2009 r.) dom kultury" – napisał w mediach społecznościowych.

Ursynów od lat czeka na swój dzielnicowy dom kultury. Pozwolenie na jego budowę zostało wydane już ponad siedem lat temu. Inwestycja z roku na rok była jednak odkładana na rzecz innych inwestycji (m.in. placówek oświatowych).

Trzy kondygnacje, sale widowiskowe

Budynek, który powstanie przy ul. Gandhi ma liczyć ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie miał trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Ma być miejscem, w którym odbywać się będą widowiska artystyczne, koncerty, spektakle, wystawy i spotkania kulturalne. Nie zabraknie też zajęć dydaktycznych mających na celu rozwój zainteresowań kulturalnych i naukowych.

"Na parterze zlokalizowany jest hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na kondygnacji 2 i 3. W budynku zlokalizowana jest sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób" – opisuje burmistrz Kempa.

Inwestycja ma kosztować około 25 mln zł. To o około 10 mln mniej niż pierwotnie zakładano.

Firmy zainteresowane wybudowaniem placówki mogą zgłaszać się do 14 lutego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, umowa ze zwycięzcą przetargu zostanie podpisana w kwietniu. Budowa centrum ma zakończyć się w sierpniu 2018 roku.

Dom na Zielonym Ursynowie

Oprócz dużego centrum kultury na tyłach urzędu, dzielnica wkrótce zyska też kolejny, mniejszy dom. Ten powstaje na Zielonym Ursynowie (przy ul. Kajakowej). Właśnie dobiegają końca ostatnie prace. W połowie grudnia rada dzielnicy przyjęła oficjalną uchwałę o jego powołaniu. Co oznacza, że można kompletować dyrekcję i zespół pracowników.

Dom kultury na Zielonym Ursynowie kosztował około 6,5 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE O SZKOLE NA KABATACH I PROBLEMACH Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA:

Tu ma powstać szkoła na Kabatach
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw/gp