Burmistrz Pułtuska i zastępczyni zatrzymani przez CBA

TVN Warszawa

Urząd Miejski w PułtuskuZatrzymani w Pułtusku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek osiem osób. Według śledczych, są związane ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych. Wśród zatrzymanych są burmistrz i wiceburmistrz Pułtuska.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził w rozmowie z PAP, że "doszło do zatrzymań w Pułtusku i okolicach. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą przeszukania w miejscach pracy zatrzymanych i ich mieszkaniach".

- Burmistrz pełnił wcześniej funkcję dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie koło Pułtuska – dodał.

Według informacji PAP pozostali zatrzymani to: wiceburmistrz Pułtuska, dwaj urzędnicy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku (wcześniej pracownicy ZSCKR w Golądkowie) oraz dwóch przedsiębiorców. Część z tych osób pracowała wcześniej w CKR lub wykonywała pracę na jego zlecenie.

Kaczorek poinformował, że sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na prace budowlane szkoły i internatu oraz przy budowie żłobka miejskiego na kwotę około czterech milionów złotych.

Ustalenia CBA wskazują, że zamówione prace były realizowane w sposób wadliwy lub w ogóle nie były wykonywane, a działania burmistrza Pułtuska spowodowały straty w mieniu miasta oraz zarządzanej przez niego szkoły.

Zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku.

Zobacz materiał o październikowej akcji CBA w klubie nocnym w centrum Warszawy:

Akcja CBA w centrum Warszawy
TVN24

PAP/bb/mś