Burmistrz Ochoty poleca "kranówkę"

Warszawa

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plBurmistrz Ochoty: Woda z kranu jest czysta i bezpieczna

- Ja piję wodę z kranu, moje dzieci też, bo tak jest po prostu najszybciej. Do wszystkich spraw kuchennych, do gotowania, do zupy, do herbaty, do zrobienia kostek lodu używam właśnie jej – mówi nam burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz. Włodarz dzielnicy podkreśla, że w dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby chodzenia po wodę oligoceńską.

- Woda, którą produkują Filtry Warszawskie jest zdrową wodą nadającą się do picia, choć ważne jest też to, jak utrzymane są rury w budynku. Jeśli administrator o nie dba, to nie ma najmniejszych obaw - mówi burmistrz Ochoty.

Podobnego zdania jest Roman Bugaj z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Wszędzie w Warszawie w kranie leci dobra woda, której jakość spełnia wszystkie restrykcyjne normy krajowe i unijne. Można ją bez problemu pić, aczkolwiek trzeba sprawdzać, czy administrator budynku dba o rury, którymi do nas płynie - mówi. Podkreśla, że woda jest dużo lepszej jakości, niż ta, która leciała z kranów w latach 90.

Prezydent też piła wodę z kranu

Wcześniej picie wodę z kranu promowała także prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pretekstem były 50. urodziny tzw. Grubej Kaśki.

ep/lulu