Burmistrz Białołęki odwołany za jazdę na rowerze po alkoholu

Warszawa

UD BiałołękaPrzekazanie władzy

W piątek późnym popołudniem radni wybrali nowego burmistrza Białołęki. Został nim, dotychczasowy zastępca odwołanego Adama Grzegrzółki, Piotr Jaworski. Grzegrzółka zrezygnował ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że jechał na rowerze po alkoholu.

Piotr Jaworski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług pełniąc m.in. funkcję dyrektora generalnego. Potem był ekspertem prawno-gospodarczym Krajowej Izby Gospodarczej. Odpowiadał m.in. za zadania z zakresu szeroko rozumianej polityki gospodarczej i legislacji.

Jest założycielem stowarzyszenia Moja Białołęka. W latach 2006-2010 był radnym dzielnicy, a od grudnia 2010 roku, po ponownym wyborze na radnego - zastępcą burmistrza. Jak czytamy w oficjalnym biogramie, interesuje się historią średniowiecza i sportem – jeździ na nartach i rowerze.

Skład zarządu uzupełnili Piotr Smoczyński i Mariusz Budziszewski.

Grzegrzółka odchodzi

Zgodnie z zapowiedziami z funkcją burmistrza pożegnał się Adam Grzegrzółka. To pokłosie incydentu z końca czerwca. Grzegrzółka został zatrzymany w okolicach placu Zamkowego, kiedy pod wpływem alkoholu (0,9 promila), jechał na rowerze Veturilo. Nie migał się od odpowiedzialności. - Mam świadomość, że poniosę konsekwencje tego czynu. Jest dla mnie oczywiste, że nie ma dla mnie taryfy ulgowej – przyznał w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Przeprosił za swoje zachowanie i podał się do dymisji. W dokumencie złożonym, na ręce Hanny Gronkiewicz-Waltz zaznaczył, że był i jest przeciwnikiem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Zapewnił też, że nigdy nie wsiada za kierownicę samochodu nawet po "przysłowiowym małym piwie".

Bronili burmistrza

Znaczna cześć internautów doceniła honorowy gest burmistrza i postulowała pozostawienie go na stanowisku. Ale prezydent stolicy przyjęła dymisję Grzegrzółki. W piątek oficjalnie usankcjonowała ją rada dzielnicy.

Adam Grzegrzółka opowiada o incydencie:

bako//ec

Mówi Adam Grzegrzółka, burmistrz Białołęki
Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl