Najnowsze

Burmistrz bez pełnomocnictw, Veturilo opóźnione

Najnowsze

ZTMVeturilo się rozrasta

Trzynaście kolejnych stacji Veturilo czeka na uruchomienie. Część z nich miało ruszyć na Targówku w majówkę, ale ostatnia zmiana władz dzielnicy wstrzymała start wypożyczalni.

- Umowa jest skonstruowana tak, że obejmuje 13 stacji, sześć na Targówku, a pozostałe na Białołęce i Żoliborzu. Białołęka jest już gotowa, Żoliborz kończy pracę przy ostatniej. Bez Targówka nie odpalimy pozostałych stacji - wyjaśnia Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miasta ds. komunikacji rowerowej.

Burmistrz nie ma pełnomocnictw

Jedna stacja na terenie tej dzielnicy już działa - u zbiegu ul. Radzymińskiej i Piotra Skargi. Powstać mają jeszcze kolejne. - Na Targówku była potrzeba wypłytowania terenu dwóch stacji. Na razie nie zostało to zrobione, ponieważ nowy burmistrz nie miał odpowiednich pełnomocnictw do zawierania umów - mówi Łukasz Puchalski.

Burmistrz Targówka Sławomir Antonik wraz z nowym zarządem zostali wybrani ponad miesiąc temu (później ze względów formalnych zostali odwołani i powołani ponownie). Wraz z wyborem nowego zarządu, władzę na Targówku straciła Platforma Obywatelska. – Planowaliśmy stację na majówkę, ale od 4 kwietnia czekamy na pełnomocnictwa od miasta. Weryfikacja uchwały rady dzielnicy powinna dobiegać końca. Jesteśmy gotowi, żeby w ciągu dwóch, trzech dni wypłytować brakujące miejsca. Ale w pozostałych trzech lokalizacjach można już montować stacje - mówi tvnwarszawa.pl burmistrz Antonik.

Stacje gotowe w przyszłym tygodniu?

Zarząd Transportu Miejskiego, który nadzoruje system wypożyczalni Veturilo, stoi jednak na stanowisku, że to dzielnica powinna najpierw załatwić wszystkie formalności. – A później umówić się na montaż stacji. Być może już w przyszłym tygodniu będą mogły zostać uruchomione – dodaje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

GDZIE MAJĄ POJAWIĆ SIĘ ZAPOWIADANE PRZEZ URZĘDNIKÓW STACJE?

Białołeka: - rondo Ligi Morskiej i Rzecznej - urząd dzielnicy - ul. Magiczna/Skarbka z Gór - ul. Myśliborska przy Trasie Mostu Marii Skłodowskiej-Curie Żoliborz: - ul. Potocka przy OSiR - ul. Słowackiego przy ul. Filareckiej - ul. Broniewskiego przy ul. Włościańskiej Targówek: - urząd dzielnicy, - Domu Kultury Zacisze, - skrzyżowanie ul. Rembielińskiej z Kondratowicza - rondo Żaba.

VETURILO WRÓCIŁO:

Veturilo wróciło
Veturilo wróciłoTVN 24

ran/b//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości