Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Bunkier zawisł nad Obozową

Warszawa

Podnoszenie bunkraMaciek T. / Kontakt 24
wideo 2/2

Nocną operację podnoszenia bunkra na Woli nagrał Reporter24. To element remontu linii obwodowej.

"Demontaż i przygotowanie do transportu bunkra przy ulicy Obozowej w Warszawie" - napisał Maciek T.Na filmie widać robotników, którzy asystują przy podnoszeniu bunkra z czasów II wojny światowej. Budowla jest podnoszona powoli na dźwigu, unosi się w powietrzu i ląduje nieopodal. Operacja odbyła się po zmierzchu.

Wznowią prace

Jak już pisaliśmy, schron miał być wyburzony, ale wojewódzki konserwator wpisał do rejestru zabytków ten i inne schrony znajdujące się na linii obwodowej. Od poniedziałku 20 listopada wznowione zostaną prace przy budowie wiaduktu. Jak zapowiadają kolejarze, sposób prowadzenia robót będzie wymagał zmian w organizacji ruchu podczas weekendów.

Prace odbywają się nie tylko w tym miejscu. PKP Polskie Linie Kolejowej planują przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich między Warszawą Gdańską a Zachodnią w połowie 2018 roku. Za 196 milionów złotych powstaną dwa nowe przystanki: Warszawa Obozowa i Warszawa Powązki.

"Budowa nowego węzła przesiadkowego Warszawa Młynów zwiększy możliwości komunikacyjne w stolicy – pasażerowie swobodnie przesiądą się z pociągu do metra przy ulicy Górczewskiej. Linia obwodowa będzie pełniła ważną rolę podczas przebudowy linii średnicowej. Wówczas pojada nią pociągi dalekobieżne" - twierdzą kolejarze.

ran/mś