Najnowsze

Bulwary za płotem. "Rozpoczęły się prace"

Najnowsze

Prace wokół pomnika Syrenki
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plPrace wokół pomnika Syrenki

Wczoraj poznaliśmy projekt kolejnej części bulwarów wiślanych, a dziś ruszyły prace na wcześniejszej. Tym razem zmieniać będzie się odcinek w rejonie Syrenki.

– Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Woda i zieleń

Na miejscu widać już ogrodzenie. Robotnicy wezmą się tym razem za odcinek pomiędzy Tamką a mostem Świętokrzyskim. To około 200 metrów. – Na nasze zlecenie prace realizuje firma Skanska, która była również wykonawcą bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach mogę powiedzieć, że liczymy na to, iż prace przebiegną sprawnie - Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Po przebudowie w osi pomnika znajdzie się kaskada wodna. Bulwar będzie dwupoziomowy z elementami zieleni i głazami. Zaplanowano też pergole. Jak twierdzi ratusz, te prace mają zakończyć się w styczniu 2019 roku. Wartość kontraktu to 14.9 miliona złotych.

Tak mają wyglądać bulwary przy pomnikuUrząd Miasta

Projektują dalej

Zieleń, obiekty sportowe i kulturalne - to wszystko ma się znaleźć na kolejnym odcinku bulwarów: od Cypla Czerniakowskiego do mostu Świętokrzyskiego. We wtorek poznaliśmy wyniki konkursu na projekt tego miejsca. Zwyciężyła pracownia architektoniczna WXCA.

[object Object]
Poznaliśmy zwycięzców konkursu na projekt bulwarówMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/r

Pozostałe wiadomości