Najnowsze

Bulwary Wiślane: w czwartek o 9 otwarcie kolejnej części

Najnowsze

Odcinek bulwarów przed otwarciem (wideo archiwalne)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plOdcinek bulwarów przed otwarciem (wideo archiwalne)

Odnowiony niedawno odcinek bulwarów jeszcze jest za kratami, ale już w czwartek ma być oficjalnie otwarty. W planach jest pokaz deskorolkowców, rozwieszone zostaną hamaki. W tej części powstała też kaskada wodna, ale na jej start trzeba poczekać.

Fragment bulwarów przy pomniku Syrenki przeszedł modernizację. Teren znajdujący się między innymi nad stacją metra Centrum Nauki Kopernik jest ciągle za ogrodzeniem, ale to się zmienić już w czwartek.

- Wygląda na to, że prace są właściwie skończone, trwają roboty porządkowe - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Deskorolki i hamaki

- Zdejmiemy bariery i otworzymy zmodernizowany odcinek bulwarów w czwartek o godzinie 9. Wywiesimy również cztery hamaki w ramach budżetu partycypacyjnego - zaznacza Dominika Wiśniewska z biura prasowego urzędu miasta.

W okolicy pomnika Syrenki posadzono nowe drzewa, powstał też skatepark i strefa do street workoutu (urządzeń służących do treningu siłowego typu pompki, brzuszki - red.). Jest również fontanna w formie kaskady wodnej. Zacznie jednak działać dopiero, gdy zrobi się cieplej. Woda będzie spływać między pomnikiem a rzeką. Ma tam być stworzony ekologiczny obieg zamknięty.

- Dzięki otwarciu tego odcinka rowerzyści będą mieli swobodny przejazd wzdłuż bulwarów - zaznacza Wiśniewska.

Ratusz planuje dalsze prace na bulwarach. Chodzi o fragment od Tamki do płyty Desantu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę tego odcinka. Konkurs na projekt wygrała w 2007 roku pracownia WXCA.

Ale ja podała niedawno "Gazeta Stołeczna", miasto na razie nie podpisało z pracownią umowy na projektowanie. Dlaczego? Dziennik zaznaczył, że obecna ekipa rządząca Warszawą nie ma przekonania do budynków kubaturowych i koncepcji budowy zadaszonej, wielofunkcyjnej hali, która była w planach.

Budują etapami

W sierpniu 2015 roku otworzono fragment pomiędzy ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Od czerwca 2017 roku mieszkańcy mogą korzystać z części pomiędzy Karową a mostem Świętokrzyskim. Później - w sierpniu tego roku - oddano do użytku brakujący odcinek pomiędzy Karową a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

ran/r

Pozostałe wiadomości