Bulwary wiślane coraz droższe

Warszawa

| Simone Micheletti (Serondela Lodge) serondelalodge.comProjekt bulwarów wiślanych fot. RS Architektura

Rosną koszty wybudowania bulwaru nadwiślanego. Wiceprezydent Andrzej Jakubiak przyznał w rozmowie z Gazetą Stołeczną, że na inwestycję będzie trzeba wydać 120 mln zł. To dwa razy więcej niż planowano.

Od Powiśla do Podzamcza, dwa kilometry bulwaru z wieloma atrakcjami. To ma być nowy salon Warszawy.

Ratusz przygotował na inwestycję 47 mln zł. Kolejne 13 mln w lutym dołożyło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Dziś władze miasta wiedzą już, że to zdecydowanie za mało. – Kiedy w 2009 roku organizowany był konkurs na projekt bulwaru, miasto liczyło, że da się wykorzystać istniejące umocnienia. Badania wykazały jednak, że są one w bardzo złym stanie. Trzeba wzmocnić, przebudować brzeg na całej długości – tłumaczy w Stołecznej Dorota Rudawa, szefowa projektu z pracowni RS Architektura Krajobrazu.

Urzędnicy zastawiali się co robić w takiej sytuacji. Pojawił się pomysł podzielenia inwestycji na etapy. Pomysł jednak upadł a ratusz zapowiada, że ma pieniądze na całość. – Nie robimy tylko liftingu ale inwestycję na lata – zapowiada w Stołecznej Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza do spraw zagospodarowania nabrzeża Wisły.

Do ratusza właśnie trafiła dokumentacja budowlana bulwarów. – W drugiej połowie roku chcemy wybrać wykonawcę – mówi Jakubiak.

Zobacz jak mają wyglądać nowe bulwary wiślane

par