"Bulwary przed zmianą", czyli dyskusja terenowa

Najnowsze

materiały prasoweDyskusja terenowa w niedzielę o 11:00

To nie będzie kolejny tematyczny spacer, ale terenowa dyskusja. Organizatorzy "Bulwarów przed zmianą" liczą na inspirującą rozmowę między urzędnikami, projektantami i miłośnikami Warszawy.

Stołeczne bulwary mają się radyklanie zmienić. Właśnie dlatego Forum Obywatelskiego Piękna Architektury organizuje nietypową wycieczkę po lewym brzegu Wisły, która przerodzić ma się w plenerową dyskusję.

Historia, ciekawostki, przyszłość

Organizatorzy chcą rozmawiać o stołecznych bulwarach zanim ruszą prace przy ich przebudowie. Stefan Fuglewicz i Andrzej Skalimowski i Zbigniew Tucholski – prowadzący spacer – opowiedzą o historii warszawskich bulwarów, ich roli w stolicy, ciekawostkach z nimi związanymi oraz przybliżą uczestnikom projekt ich przebudowy.

4 kilometry do przejścia

Prowadzacy zasygnalizują również problemy nadwiślańskich przestrzeni. Chcą stawiać trudne pytania i czekają na wypowiedzi uczestników, ich opinie, pomysły, czy postulaty. Wnioski z dyskusji mają być przekazane władzom miasta.

Do dyskusji dołączyć może każdy. Organizatorzy liczą na obecność urzędników i projektantów współdecydujących o losach oglądanych przestrzeni.

Spotkanie rozpocznie się na bulwarze pod mostem Poniatowskiego w niedzielę o godz. 11.00, na lewym brzegu Wisły. Do przejścia będzie ok. 4 km, przewidywany czas trwania ok. 2 godzin. Udział darmowy.

"Bulwary przed zmianą" 13 maja, godz. 11:00 Spotkanie pod mostem Poniatowskiego

band//bako

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe