Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Bulwary prawie gotowe. Otwarcie jeszcze w wakacje?

Najnowsze


Na budowie wiślanych bulwarów do wykonania zostały ostatnie prace wykończeniowe. Ratusz zapewnia, że wszystkie zakończą się jeszcze w czerwcu. Wtedy przyjdzie czas na odbiory techniczne, które mają potrwać 2-3 tygodnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po bulwarach spacerować będziemy jeszcze w te wakacje.

- Wygląda na to, że bulwary są niemal wykończone. Zieleń jest posadzona, chodniki położone. Nadal widać jednak folie na urządzeniach i stojakach rowerowych, w niektórych miejscach natrafiłem na rozrzuconą kostkę, czy worki z kamyczkami. Najprawdopodobniej te prace zostaną wykonane w najbliższych dniach - ocenił Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl, który obserwował bulwary.

Ratusz podtrzymuje, że budowa odcinka od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do staromiejskiej ulicy Boleść zakończy się w tym miesiącu.

- Trwają prace wykończeniowe wymagające współpracy różnych jednostek, np. związanych z elektryką. Zgodnie z planem zdążymy zakończyć prace do ostatniego dnia czerwca - powiedziała "Gazecie Stołecznej" Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza. - Następnych kilka tygodni potrwają odbiory. Będą to raczej 2-3 niż 8-9 - zastrzegła.

Bulwary za 122 mln

Jeśli tak się stanie, pierwszym odcinkiem bulwarów będziemy spacerować jeszcze w te wakacje, drugi fragment sięgający mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma by gotowy dopiero jesienią 2016 r.

Pierwszy, około dwukilometrowy odcinek bulwarów będzie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż obok Centrum Nauki Kopernik będzie park żywej rzeki, niedaleko znajdzie się plaża, a przy Podzamczu pływające przystanie.

Na drugiej części bulwarów znajdą się wodny park zabaw, plaża miejska, ogrody dydaktyczne, amfiteatr i siedem pawilonów, m.in. plażowy i kawiarnię. Od pomnika Syreny w stronę Wisły zostanie wykonana również kaskada wodna.

Prace pochłoną 122 mln złotych.

Pechowa budowa

Według pierwszych planów budowa miała zostać zakończona w zeszłym roku. Ale w lutym miasto wypowiedziało umowę Hydrobudowie, tłumacząc to zbyt powolnym tempem prac. Niedługo później okazało się, że gdańska firma ma problemy finansowe i ogłasza upadłość. Do dokończenia pierwszego etapu budowy wyznaczono miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Chca posterunku policji nad Wisłą:

Radni chcą posterunku policji na bulwarach
Radni chcą posterunku policji na bulwarachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ło/b

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości