Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budżet obywatelski: zagłosowało 56 tys. osób, najaktywniejsi żoliborzanie

Warszawa

UM WarszawaKtóra dzielnica jest najaktywniejsza? Stan na 22 czerwca

Przez pierwsze siedem dni głosowania na projekty budżetu partycypacyjnego zagłosowało 56 tysięcy warszawiaków. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Żoliborza i Białołęki. Głosowanie potrwa do 26 czerwca.

Jak wynika ze statystyk przedstawionych przez ratusz, do poniedziałku najchętniej w głosowanie nad budżetem partycypacyjnym włączyli się mieszkańcy Żoliborza - statystycznie zagłosowało tam 43 na każdy tysiąc mieszkańców. W czołówce obywatelskiej aktywności znaleźli się również mieszkańcy Białołęki i Wesołej. Najsłabiej wypadli w tej klasyfikacji bemowianie - na każdy tysiąc mieszkańców głos oddało zaledwie 15.Nieco inaczej wyglądają statystyki pod względem bezwzględnej liczby oddanych głosów. Tu bezkonkurencyjny jest Mokotów, gdzie do wtorku do godz. 14.30 oddano ponad 8 tysięcy głosów. Z kolei, najmniej bo tylko 886 mieszkańców, zagłosowało w Rembertowie. W tym zestawieniu należy jednak uwzględnić, że na Mokotowie mieszka 10-krotnie więcej osób niż w Rembertowie.

Jak głosować?

Warszawiacy mogą oddać swój głos wykorzystując jeden z trzech sposobów: - przez internet – na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl;- papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania;- pocztą - na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu do 26 czerwca (kartę do głosowania można pobrać ze stron internetowych lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy. Dowiedz się więcej o zasadach głosowania.

Głosowanie do piątku

W drugiej edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy stolicy mogą wybierać spośród ponad 1400 projektów. Do wydania jest 50 mln złotych. Głosowanie trwa do 26 czerwca.

Statystyki z wtorku
UM Warszawa
Podsumowanie budżetu partycypacyjnego
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

jk/b