Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Budżet obywatelski po raz drugi: ruszyło głosowanie na projekty

Najnowsze

UM WarszawaHarmonogram budżetu

Od dzisiaj mieszkańcy Warszawy mogą głosować w II edycji budżetu obywatelskiego. Będą wybierać spośród 1464 projektów. Głosowanie potrwa do 26 czerwca.

Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2016 r. Na ich realizację przeznaczono ponad 50 mln zł. Najwięcej projektów jest związanych z przestrzenią publiczną, np. rewitalizacją placów, skwerów, lokalnych ulic, wytyczeniem ścieżek rowerowych.

Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie. Lista zwycięskich projektów ma zostać ogłoszona do 10 lipca 2015 r.

Jak głosować? Dowiedz się więcej.

Głosuj na stronie urzędu miasta.

400 odrzuconych projektów

Weryfikacja projektów zgłoszonych w II edycji budżetu formalnie zakończyła się 29 maja.

Na początku czerwca ratusz ogłosił, że do głosowania zostało dopuszczone 1429 projektów, a 400 projektów odrzucono. Towarzyszyły temu protesty ich autorów.

Jak podała szefowa Centrum Komunikacji Społecznej Urszula Majewska, najczęstszym powodem negatywnej weryfikacji były: niespełnienie kryterium ogólnej dostępności, brak zgody na zmiany w projektach, proponowanie zadań, które nie są zadaniami własnymi miasta lub jego jednostek, brak możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku, niezgodność z planem miejscowym, roszczenia do nieruchomości albo zlokalizowane projektu na nieruchomości niebędącej własnością miasta.

Zarzuty związane z budżetem obywatelskim były jednym z powodów czerwcowej rezygnacji dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grażyny Ledzion.

PAP/ło/r

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości