Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budynki komunalne na terenie dawnej twierdzy

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plBędą nowe budynki komunalne

Na terenie dawnego Fortu Śliwickiego powstaną kolejne mieszkania komunalne. Do czterech budynków o nazwach Redan", "Barkan", "Bastion", "Luneta" lokatorzy mają wprowadzić się w 2015 roku.

7-kondygnacyjne bloki o wysokości do 24,5 metra mają podkreślać swoim wyglądem układ dawnych wałów ziemnych. Nazwy czterech budynków nawiązują do architektury obronnej, która dominowała tu w XVII-XIX wieku.

Skończą w 2015 roku

We wtorek wmurowano akt erekcyjny pod ich budowę.

- Cieszę się, że dziś możemy spotkać się na tej budowie, ponieważ w życiu samorządowców, osób, które na co dzień związane są z kreowaniem polityki mieszkaniowej, to szczególne wydarzenie. Równie mocno czekamy na drugi dzień - w pierwszym kwartale 2015 roku - kiedy będziemy mogli ten budynek przekazać mieszkańcom - powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W czterech budynkach zamieszka 228 rodzin. W ramach inwestycji powstanie też droga dojazdowa do osiedla, parkingi naziemne, chodniki, plac zabaw, urządzone będą też tereny zieleni.

Na Jagiellońskiej już gotowe

W tym rejonie powstało już pięć innych bloków komunalnych przy ul. Jagiellońskiej 47. Pod koniec ubiegłego roku prezydent miasta przekazała klucze pierwszym lokatorom.

TAK WYGLĄDAŁA WIZYTA PREZYDENT MIASTA W LISTOPADZIE 2012 ROKU:

Mieszkania komunalne na Pradze Północ
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran/b

Tak ma wyglądać całe osiedle
Urząd Miasta