Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Budynek z przedszkolem wykupiono. Do likwidacji nie dojdzie

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrzedszkole przy Szlenkierów

Grunt, na którym stoi przedszkole przy ulicy Szlenkierów na Woli został zwrócony dawnym właścicielom. Placówka nie zostanie jednak zlikwidowana.

Chodzi o przedszkole nr 37 "Bajkowy Świat” przy ulicy Szlenkierów 8. Do tego terenu były roszczenia, a miasto musiało zwrócić grunt spadkobiercom poprzednich właścicieli.

4,5 mln zł

- Aby nie dopuścić do likwidacji placówki jeszcze w czerwcu zarezerwowaliśmy w budżecie 4,5 mln zł na wykup tej nieruchomości. Dzięki szybkiemu działaniu pod koniec listopada uzyskaliśmy jednogłośną zgodę Rady Warszawy i pełnomocnictwa Prezydenta m.st. Warszawy umożliwiające przeprowadzenie transakcji - mówi Adam Hać, zastępca burmistrza Woli. W poniedziałek 7 grudnia podpisany został akt notarialny, na mocy którego władze dzielnicy wykupiły nieruchomość. Urzędnicy zapewniają, że dzięki temu dalsze funkcjonowanie placówki nie jest zagrożone. Jak podają władze Woli, przedszkole nr 37 przy ul. Szlenkierów 8 powstało w 1952 roku, a od 2002 roku jest to placówka z oddziałami integracyjnymi, w której dzieci niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do fachowej opieki i rehabilitacji.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O PROBLEMACH Z REPRYWATYZACJĄ:

Warszawa dla oszustów
Fakty TVN

ran/sk