Budynek dziecięcego szpitala na sprzedaż. Co z małymi pacjentami?

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plBudynek szpitala dziecięcego przy Litewskiej

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił przetarg na pośredniczenie przy sprzedaży budynku szpitala przy ulicy Litewskiej. – Czy to oznacza, że placówka przestane istnieć? – zastanawiają się rodzice małych pacjentów.

W budynku na rogu Marszałkowskiej i Litewskiej mieści się popularny szpital dziecięcy. Pan Rafał na jednym z portali internetowych natknął się na ogłoszenie na pośredniczenie przy sprzedaży budynku szpitala. Firma będzie musiała przygotować nieruchomość do sprzedaży, co potrwa co najmniej kilka miesięcy.

– Ta oferta bardzo mnie zaniepokoiła. Czy to oznacza, że szpital przestanie istnieć – zastanawia się czytelnik, który wysłał maila na Kontakt24.

O wyjaśnienia poprosiliśmy rzeczniczkę prasową Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który prowadzi szpital. Przyznała, że budynek idzie pod młotek.

– Sprzedaż ma związek z przenosinami szpitala do nowego budynku przy ulicy Trojdena – precyzuje Marta Wojtach.

Na Ochocie na przełomie pierwszego i drugiego półrocza przyszłego roku planowane jest uruchomienie szpitala pediatrycznego. - Działalność placówek przy ulicy Działdowskiej i Marszałkowskiej będzie sukcesywnie wygaszana i przejmowana przez Szpital Pediatryczny przy ulicy Trojdena – wyjaśnia rzeczniczka Wojtach.

Co ze stomatologią przy Miodowej?

Ponadto WUM planuje sprzedaż budynku przy ulicy Miodowej 18. Obecnie mieści się tam Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia. Jednak w tym przypadku do sprzedaży dojdzie tylko w momencie kiedy zakład będzie miał zapewnioną siedzibę.

- Uczelnia stara się o powstanie nowej siedziby dla jednostek stomatologicznych od ponad 10 lat. Liczne wystąpienia do Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie nie przyniosły dotąd efektów. Obecnie Uczelnia chce się zorientować w potencjale finansowym jaki ma w nieruchomości przy ul. Miodowej 18. Jeśli doszłoby w przyszłości do sprzedaży to na zasadzie, że dopóki nie będzie nowej siedziby dla jednostek tam posadowionych, nie będzie przeprowadzki – zapewnia Wojtach.

bf