Budują tramwaj na Tarchomin. "Kierowcy jeżdżą na czerwonym"

Kierowcy przejeżdżają na czerwonym
Kierowcy przejeżdżają na czerwonym
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKierowcy przejeżdżają na czerwonym

Drogowcy zamknęli ulicę Światowida od Myśliborskiej do ul. Ćmielowskiej, a to oznacza utrudnienia dla kierowców. - Dochodzi też do wielu niebezpiecznych sytuacji - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Drogowcy zamknęli ulicę Światowida od ul. Myśliborskiej do Ćmielowskiej, a to oznacza utrudnienia dla kierowców. - Dochodzi też do wielu niebezpiecznych sytuacji - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Utrudnienia związane są z budową torowiska i potrwają do 27 lipca.

Do tego czasu skrzyżowanie z ulicą Ćmielowską zostało całkowicie wyłączone z ruchu, a to z ulicą Myśliborską jest częściowo przejezdne. - Dodatkowo zmieniła się organizacja ruch na ul. Myśliborskiej. Kierowcy jeżdżą w obu kierunkach po jezdni, która normalnie prowadzi w stronę ul. Strumykowej. Mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku - relacjonuje w poniedziałek rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Nie można też skręcić w lewo w ulicę Światowida, jadąc w kierunku Trasy Mostu Północnego oraz w lewo jadąc od trasy- dodaje.

Jak informuje miasto, objazd zamkniętego odcinka ul. Światowida prowadzi ul. Myśliborską.

"Wjeżdżają na czerwonym"

Nowa organizacja ruchu powoduje niemałe zamieszanie. Tworzą się korki, kierowcy notorycznie łamią też przepisy. - Kiedy przejeżdżają ulicą Myśliborską przez skrzyżowanie z Światowida, to nie spodziewają się, że tymczasowe przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją znajdują się około 50 metrów dalej i wjeżdżają na nie na czerwonym świetle - informuje Marcinczak.

Jak zaznacza, dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

O sytuację na skrzyżowaniu zapytaliśmy Tramwaje Warszawskie. - Nie planujemy zmieniać nic we wprowadzonej w nocy organizacji ruchu - mówi Monika Wierzbicka z TW. I zapewnia, że na miejscu jest patrol policji, który kontroluje łamiących prawo kierowców.

Tramwaj na Tarchomin

Utrudnienia związane są z budową trasy tramwajowej wzdłuż ul. Światowida od pętli Stare Świdry przy moście Północnym do pętli Mehoffera. Długość trasy to 4,5 km. Będą na niej trzy przystanki – Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera. Koszt tego odcinka wyniesie ponad 64 mln zł.

Tramwaje pojadą nią pod koniec roku.

Do tej pory udało się otworzyć tylko krótki odcinek torów, które kończą się zaraz za zjazdem z mostu Skłodowskiej-Curie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy, do pętli Winnica. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut.

- Obecnie nie jesteśmy w stanie określić terminu rozpoczęcia budowy odcinka do Winnicy- mówiła na początku czerwca w rozmowie z tvnwarszawa.pl Magdalena Potocka, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego. Jak tłumaczyła, w przypadku tego odcinka nie są jeszcze określone zasady finansowania. - Mamy zabezpieczone środki finansowe na prace projektowe i odszkodowania. Sprawa finansowania budowy zostanie najprawdopodobniej uregulowana po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i opracowaniu dokumentacji, która określi dokładny koszt tej inwestycji - dodała.

Zmiany w komunikacji

W związku z wyłączeniem z ruchu ul. Światowida następujące linie kursują objazdami: E-6, 101, 126, 133, 152, 186, 211, 509, 516, 518, N01, N03, N13 i N63.

Schemat zmian:

Schemat zmian w komunikacji miejskiejZTM
Utrudnienia na Światowida
Utrudnienia na ŚwiatowidaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/ran

Pozostałe wiadomości