Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Budują szkołę w Miasteczku Wilanów. Z halą, boiskiem i amfiteatrem

  Najnowsze


  W Miasteczku Wilanów rozpoczęto budowę nowej szkoły podstawowej. Pomieści 500 uczniów. Pierwszy dzwonek ma zabrzmieć 1 września 2016 roku.

  Nowa podstawówka powstanie w Wilanowie Zachodnim przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Niedawno w sąsiedztwie wybudowano nowe przedszkole oraz pierwszy publiczny żłobek w Wilanowie. Umowa na budowę szkoły została podpisana w grudniu zeszłego roku, a pierwsi uczniowie mają pojawić się w placówce 1 września 2016 roku.

  We wtorek odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego. Uczestniczyli w nim prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski oraz Carlos Sivila Sanz, dyrektor generalny Plesmar, wykonawcy inwestycji.

  Pomieści 500 uczniów

  – Wilanów należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy. Z roku na rok wzrasta liczba jej mieszkańców, w tym najmłodszych – dzieci i młodzieży. To dla nich rok temu powstało nowe przedszkole, a za rok w tym miejscu będziemy podziwiać budynek szkoły podstawowej przeznaczonej dla 500 uczniów – powiedziała prezydent Warszawy.

  Nowa szkoła będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 4200 mkw. Na parterze znajdzie się 8 sal lekcyjnych, 3 pomieszczenia świetlicowe, stołówka wraz z zapleczem kuchennym, szatnie, pokój nauczycielski, sekretariat dyrekcji.

  Kolejne 10 sal lekcyjnych i 6 pracowni (plastyki, techniki, muzyki, przyrodnicza i językowe) znajdzie się na pierwszym piętrze. Ponadto zaplanowano tam również miejsce na bibliotekę, pokój nauczycielski, gabinet psychologa i reedukacji, salę rekreacyjno-zabawową, pokój trenera, magazynek na sprzęt sportowy i szatnie sportowe.

  Hala sportowa, klasy letnie i amfiteatr

  Na terenie szkoły znajdzie się także wielofunkcyjna hala sportowa z widownią na ok. 130 miejsc. Młodzi sportowcy będą mieli do swojej dyspozycji również trawiaste boisko do piłki nożnej. Obok niego powstanie także 3-pasmowa bieżnia i skocznia w dal. Szkolny plac zabaw przeznaczony będzie dla najmłodszych uczniów.

  Ciekawym rozwiązaniem będą tzw. klasy letnie. To przestrzeń wyznaczona przez niski murek z pergolami, ławkami i stolikami do prowadzenia zajęć w czasie wiosenno-letnim. W projekcie zaplanowano także budowę amfiteatru dla szkolnych spotkań plenerowych.

  Jak informuje ratusz, prace na budowie koncentrują się obecnie na wykonywaniu izolacji ścian piwnic, stropu nad piwnicą i montażu zbrojenia słupów na parterze obiektu. Koszt całej inwestycji to 26 mln zł.

  jk/b

  Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa