Budują rondo, zamkną skrzyżowanie

Warszawa

UM WarszawaObjazdy dla kierowców

W środę drogowcy zamkną przejazd Traktem Lubelskim przez skrzyżowanie z ulicą Skalnicową. W tym miejscu powstaje nowe rondo.

Utrudnienia związane są z układaniem asfaltu na rondzie.

Dzielnica Wawer kontynuuje także budowę przedłużenia ul. Panny Wodnej od ul. Zasadowej do Traktu Lubelskiego i dalej (już jako ul. Skalnicowa) do ul. Wał Miedzeszyński.

Przejezdny pozostanie skręt w "starą" ul. Skalnicową. Nowa jezdnia powstaje obok.

Utrudnienia potrwają do 16 marca.

Autobusy na objazdy

Swoje trasy zmienią autobusy linii 142, 219 i 702.

142od skrzyżowania ulic Zwoleńska/Trakt Lubelski: Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński i dalej trasą obecnie obowiązującą

219od skrzyżowania ulic Widoczna/Lucerny/Szpotańskiego: Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski (postój na przystanku WĘDKARSKA 02; powrót: Trakt Lubelski – Skalnicowa (stary przebieg) – Wał Miedzeszyński – …)

702od skrzyżowania ulic Trakt Lubelski/Lucerny/Kadetów: Kadetów – Wał Miedzeszyński i dalej trasą obecnie obowiązującą

Utrudnienia w komunikacji miejskiej
ZTM

Szczegóły zmian na stronie ZTM.

Połączenie Wału z Traktem w połowie roku

Obecnie na nowo wybudowanym odcinku ul. Panny Wodnej układana jest ostatnia warstwa asfaltu. Oddanie fragmentu, który połączy Wał Miedzeszyński z Traktem Lubelskim, planowane jest w połowie roku.

Powstanie wtedy połączenie ul. Patriotów z Wałem Miedzeszyńskim.

Zbudują kanalizację

Dodatkowo od 12 do 25 marca wyłączona z ruchu będzie ul. Błękitna pomiędzy ul. Klimontowską a ul. Wierchów. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji na osiedlu Nowy Wawer.

Prace trwają na ul. Klimontowskiej na odcinku Kanał Wawerski – ul. Palmowa, na wysokości posesji przy ul. Klimontowskiej 19 jezdnia jest zwężona.

bf/mz