Budują przy placu Zamkowym, potem wieżowiec obok PKiN?

Warszawa

materiały inwestoraWizja zagospodarowania okolic PKiN

Spółka odpowiedzialna za budowę kontrowersyjnego biurowca przy placu Zamkowym szykuje się do kolejnych inwestycji. Powstają m.in. wstępne szkice dotyczące działek przy Pałacu Kultury i Nauki – informuje portal Eurobuild.

Jak już pisaliśmy, przy placu Zamkowym ruszyły prace wykończeniowe zewnętrznej części kontrowersyjnego biurowca. Zamontowano już pierwsze elementy elewacji i dachu. Pojawiły się też balustrady.

Wieżowiec przy PKiN

Do biur pierwsi użytkownicy mają wprowadzić się na początku przyszłego roku. Jak przekonuje na łamach Eurobuild Maksymilian Marcinkowski, prezes Senatorska Investment, do czasu otwarcia budynku wszystkie powierzchnie powinny być wynajęte. I zdradza, że zainteresowane są podmioty z branż: finansowej, prawnej i konsultingowej.

Na tym nie koniec planów – wciąż trwają formalności związane z przekazaniem nieruchomości przy ulicy Twardej, gdzie znajduje się gimnazjum. Powstają również wstępne szkice i założenia dla działek przy ulicy Emilii Plater. Jak przypomina portal, miasto zgodziło się sprzedać część działek potrzebnych do budowy ponad 200-metrowego wieżowca, który przewiduje w tym miejscu plan miejscowy, w zamian za inny teren w Śródmieściu. Prezes Senatorska Investment zastrzega, że szkice powstające we współpracy z Wojciechem Grabianowskim z Pracowni RKW Rhode Kellermann Wawrowsky są bardzo wstępnymi przymiarkami do projektu. Nie podaje jednak żadnych terminów realizacji.

Sporna inwestycja

Biurowiec powstaje na rogu Senatorskiej i Podwala, na działce odzyskanej od miasta przez specjalizującego się w skupowaniu roszczeń biznesmena Macieja Marcinkowskiego.

Kontrowersje wzbudza zarówno sam fakt budowy w tym miejscu, jak i forma budynku, w szczególności masywny dach.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE

Pierwsze elementy elewacji kontrowersyjnego biurowca
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

ran/r