Budują pętlę, remontują torowisko i kilka ulic

Warszawa

UMWeekendowe utrudnienia

Remonty, wymiany nawierzchni. Szykuje się pracowity weekend dla drogowców. Warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W piątek wieczorem rozpocznie się wymiana nawierzchni zachodniej jezdni Wiertniczej, na odcinku od Nałęczowskiej do Kosiarzy.

Drogowcy rozpoczną pracę o godzinie 22, a zakończą w poniedziałek o godzinie 4.00.

W tym czasie jadący od strony centrum będą musieli skręcić w ulice Augustówka lub Nałęczowską. Połączenie z Wiertniczą stracą ulice Łowcza i Lentza.

Jak informuje ratusz, objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Nałęczowska - Sobieskiego - al. Wilanowska.

Autobusy linii 180 (tylko w kierunku Wilanowa) pojada ulicami: Nałęczowska - Sobieskiego - al. Wilanowska.

Linia nocna N31 zostanie skierowana do krańca Wilanów i pojedzie ulicami: Augustówka - Zawodzie - Kobylańska - Tuzinowa - Syta - Vogla - Przyczółkowa - al. Wilanowska.

Utrudnienia na Wiertniczej
UM

Remont na Ochocie

Z utrudnianiami muszą się też liczyć osoby podróżujące po Ochocie, gdzie remontowana będzie ulica Filtrowa, na odcinku od alei Niepodległości do Krzywickiego.

Prace potrwają od soboty od godz. 6.00 do niedzieli do godz. 22.00.

Zamknięty odcinek będzie można objechać Nowowiejską lub Wawelską.

Jaki informuje ratusz, połączenie z Filtrową stracą ulice: Referendarska, Trybunalska i Sędziowska. Na Trybunalskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, wjazd i wyjazd z ulicy zapewniony będzie ulicą Krzywickiego. Podobnie będzie w przypadku ulicy Sędziowskiej. Dojazd i wyjazd z ulicy od strony północnej będzie zapewniony od Nowowiejskiej, natomiast od strony południowej – ulicą Langiewicza, na której na czas remontu odbywał się będzie ruch w dwóch kierunkach.

Utrudnienia na Filtrowej
UM

Tramwajarze w Waszyngtona

W weekend pracować będą również tramwajarze. Wymienią torowisko po północnej stronie alei Waszyngtona. W sobotę i niedzielę składy nie będą jeździły z ronda Wiatraczna w kierunku ronda Waszyngtona.

W tym czasie linie 9 i 24 (tylko w kierunku krańców P+R al. Krakowska / pl. Narutowicza / Nowe Bemowo) będą kursowały Grochowską i aleją Zieleniecką. Aleją Waszyngtona będą jeździły autobusy linii zastępczej Z-9.

Kolejny etap remontu Miodowej

Drogowcy przeniosą się na inny odcinek Miodowej. W niedzielę około godziny 4.00 otwarte zostanie skrzyżowanie z Senatorską, a prace przeniosą się na skrzyżowanie z Długą.

"W miarę możliwości i postępu prac budowlanych utrzymywany będzie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy Miodowej oraz do Schillera (od Długiej). Objazd będzie prowadził ulicami: Świętojerską - Andersa - przez plac Bankowy - Senatorską" - informuje miasto.

Autobusy linii: 116, 178, 180, 222, 518 i nocnej N44 skręcą z Krakowskiego Przedmieścia w Miodową i dalej pojadą Senatorską do placu Bankowego i Andersa, gdzie wrócą na swoje trasy.

Podobną trasą pojada autobusy linii 503, z tym, że na placu Bankowym skręcą w al. "Solidarności" i dojadą nią do Bielańskiej.

Linie 128 i 175 wrócą na swoje podstawowe trasy ulicami Senatorską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem. Wszystkie prace powinny zakończyć się do początku września.

Utrudnienia na Miodowej
UM

Pętla na Granicznej

Na Granicznej z kolei rozpoczyna się budowa pętli autobusowej. Z tego powodu od niedzieli, od godziny 22.00 ruch na tej ulicy będzie odbywał się wahadłowo. A połączenie z nią straci ulica Borkowska. Zamknięte zostaną również chodnik oraz droga dla rowerów po północnej stronie ulicy.

Czytaj też o opóźnieniach w budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy:

Dronem nad WOW przez Wesołązdjęcia Artur Węgrzynowicz, montaż Marcin Chłopaś
wideo 2/3

kz/pm