Budują objazd tunelu. "Zdążymy przed 3 września"

TVN Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTrwa przygotowywanie objazdu

Praca przy budowie objazdu zamkniętego tunelu Wisłostrady wre. Drogowcy mają przystosować bulwary wiślane dla kierowców, którzy prawdopodobnie już w sobotę pojadą nową trasą.

- Nowe objazdy na pewno zostaną wdrożone przed poniedziałkiem, czyli pierwszym dniem szkoły – zapewnia Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów.

– Najprawdopodobniej już w sobotę zmieni się organizacja ruchu wzdłuż Wisłostrady - dodaje.

W STRONĘ ŻOLIBORZA

Dzięki temu kierowcy pojadą innymi objazdami zamkniętego tunelu Wisłostrady, niż do tej pory. W stronę Żoliborza bulwarami wiślanymi. Za mostem Poniatowskiego zjadą na nowy objazd wzdłuż Wisły. Na Wisłostradę wjadą z powrotem na wysokości ul. Karowej.

Częściowo trasa objazu prowadzić będzie przez budowaną stację metra Powiśle.

Ze względów bezpieczeństwa będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Objazdami nie będą mogły jeździć samochody ciężarowe.

W STRONĘ MOKOTOWA

W stronę Mokotowa, kierowcy pojadą starą trasą Wisłostrady, czyli Wybrzeżem Kościuszkowskim. Obecnie ta trasa służy kierowcom jadącym w przeciwnym kierunku.

Kierowcy jadący w kierunku Wilanowa będą mieli po drodze tylko jedną sygnalizację świetlną. - Te objazdy są prawie w stu procentach w stanie przenieść normalny ruch, który odbywa się na Wisłostradzie - przekonywał na poniedziałkowej konferencji Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent miasta.

W piątek Ratusz poinformował, że tunel na Wisłostradzie może być zamknięty jeszcze od dwóch do czterech miesięcy. CZYTAJ WIĘCEJ.

su/roody