Najnowsze

Budują nowe centrum kultury. "Do zobaczenia za rok"

Najnowsze

[object Object]
Powstaje nowy dom kultury na UrsynowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

13 listopada wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Kultury Ursynowa przy Gandhi. Oby jego budowa nie ciągnęła się tak długo jak innej ursynowskiej placówki - Domu Kultury Kadr. Prace budowlane przy nowej inwestycji mają zakończyć się do końca sierpnia 2018 roku.

Centrum Kultury Ursynowa to pierwszy dzielnicowy dom kultury dla tak zwanego Wysokiego Ursynowa.

Jak będzie wyglądał? Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Wyżej zaprojektowano zespół sal dydaktycznych, salę widowiskową na 350 osób i z pełną technologią sceniczną. Będzie też mniejsza sala widowiskowa na sto osób (może być wykorzystywana jako sala baletowa). Przed budynkiem powstanie parking na 107 miejsc postojowych.

"Do zobaczenia za rok"

- Przez ostatnich 11 lat na kulturę wydaliśmy ponad 4 mld zł. Nasze inwestycje to nie tylko modernizacje, ale także budowa placówek, które tworzą nową jakość w przestrzeni miejskiej - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Jestem przekonana, że nowa ursynowska instytucja będzie miała ogromne znaczenie dla społeczności lokalnej i będzie służyła do wzmocnienia więzi sąsiedzkich - dodała prezydent Warszawy.

Burmistrz Ursynowa podkreślał, że tempo prac na budowie pozwala na bieżąco obserwować postępy. - Niespełna trzy lata temu mówiłem, że taki dom kultury powstanie. Mam nadzieję, że za kilkanaście miesięcy będziemy mieli możliwość zwiedzania wnętrz tej placówki. Widać postępy na budowie, zatem do zobaczenia za rok - podsumował Robert Kempa.

mp/b

Pozostałe wiadomości