Budują nową drogę rowerową na Pradze

Warszawa

zdm / tvn24.plŚcieżka ma zostać połączona z kładką pod Łazienkowskim

Teren wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych zmienił się w plac budowy. Rozpoczęto tam wytyczanie nowej drogi rowerowej. W przyszłości ma ona zostać połączona z kładką dla jednośladów na moście Łazienkowskim.

Nowa droga ma pojawić się po obu stronach al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do skrzyżowania z ul. Grenadierów. Będzie ona oddzielona chodnikiem od ekranów dźwiękochłonnych. O rozpoczęciu prac przy budowie nowego połączenia poinformował na swoim profilu społecznościowym pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej i jednocześnie dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Łukasz Puchalski.

- Wykonawca ma na ukończenie robót 60 dni przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli, mamy nadzieję, do końca roku - podkreślił Puchalski.

Potrzebna kładka

To jednak nie koniec dobrych informacji dla rowerzystów z Pragi. W przyszłym roku drogowcy planują rozpoczęcie budowy kładki rowerowej na moście Łazienkowskim. W połowie września rada miasta przyznała na ten cel 16 mln złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

- Na tę kwotę składa się budowa stalowej konstrukcji kładki podwieszonej pod mostem oraz budowa przyczółków po obu stronach Wisły: na Cyplu Czerniakowskim i Wale Miedzeszyńskim. Pieniędzy wystarczy na realizację I etapu, który zapewni możliwość zjazdu rowerem na oba brzegi rzeki - tłumaczą drogowcy. Ten etap prac miałby się zakończyć w 2017 roku.Tu jednak pojawia się jedno zastrzeżenie. Połączenie budowanej obecnie drogi wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych ze ścieżką na Łazienkowskim miałaby się odbyć dopiero w II etapie inwestycji. Jak tłumaczą drogowcy, w tym przypadku konieczne jest wybudowanie dodatkowej kładki umożliwiającej przejazd nad Wałem Miedzeszyńskim, a na te inwestycję na razie nie przyznano pieniędzy.

Tak wygląda praca przy odbudowie mostu w oku drona:

Układają izolację na moście Łazienkowskim
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

jk/sk