Budowali światła, uszkodzili rurę. Włochy bez gazu

Warszawa

tvnwarszawa.plFeralne skrzyzowanie

Trwa usuwanie skutków awarii gazowej, do której doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Traktorzystów i Szamoty. Nadal część mieszkańców Włoch i Ursusa pozbawiona jest gazu.

O awarii poinformowali nas internauci. - W całych Włochach znów nie ma gazu, prawdopodobnie po jakimś uszkodzeniu rurociągu przez robotników - alarmuje Agata na warszawa@tvn.pl.

- Robotnicy na ulicy Traktorzystów znowu przebili rurę z gazem i całe Nowe Włochy i część Ursusa jest do poniedziałku bez gazu – dodaje Krzysztof.

Budowali sygnalizacje, uszkodzili gazociąg

Informacje internautów potwierdziliśmy w pogotowiu gazowym. – Gazociąg został uszkodzony podczas budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Traktorzystów i Szamoty – informuje Emilia Tomalska, rzeczniczaka Mazowieckiej Spółki Gazowniczej.

Gaz wróci, ale kiedy?

W wyniku awarii konieczne było odcięcie dopływu gazu do około 1100 przyłączy we Włochach. – Są to budynki różnego rodzaju, w tym domy wielorodzinne – mówi Tomalska i zapewnia, że awaria jest już usunięta.

- Teraz musimy gaz uruchomić, ale to wymaga wizyty w każdym domu. Część odbiorców gaz już ma. Do reszty dotrzemy do środy – wyjaśnia rzeczniczka.

Nie pierwszy raz w tym miejscu

Skrzyżowanie ul. Traktorzystów i ul. Szamoty jest pechowe dla mieszkańców Włoch. W lipcu w czasie prac drogowych doszło tam do podobnej awarii. Wtedy w wyniku uszkodzenia gazociągu konieczne było odcięcie dopływu gazu do około 1000 odbiorców indywidualnych i 20 przemysłowych.

band/par