Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Budował ścieżki rowerowe, zajmie się drogami. Kim jest Łukasz Puchalski?

Najnowsze

tvnwarszawa.plPuchalski od 2012 roku pełni funkcję pełnomocnika ds. komunikacji rowerowej

O każdej rowerowej inwestycji informuje w internecie, uważa że "rowerowa Warszawa to lepsza Warszawa", nie unika kontaktów z mediami i na bieżąco odpowiada na komentarze internautów. Kim jest Łukasz Puchalski, nowy dyrektor Zarządu Dróg Miejskich?

Informacja o tym, że Łukasz Puchalski zastąpi na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Grażynę Lendzion, była dla wielu sporym zaskoczeniem.

Pierwszy raz o Puchalskim zrobiło się głośno w 2012 roku przy okazji startu systemu miejskich rowerów Veturilo. Do sukcesu wypożyczalni w znacznym stopniu przyczynił się właśnie młody urzędnik, który choć bez większego doświadczenia, szybko odnalazł się w roli kierownika Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi Zarządu Transportu Miejskiego.

Jego zaangażowanie doceniła prezydent stolicy, która mianowała go pełnomocnikiem ds. komunikacji rowerowej. Kolejnym stopniem w karierze Puchalskiego było objęcie w ubiegłym roku roku stanowiska wicedyrektora ds. inwestycyjnych w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Ze względu na młody wiek i brak wieloletniego doświadczenia, nie wróżono mu jednak sukcesu. Rowerowy pełnomocnik zaskoczył jednak swoich krytyków.

Bez doświadczenia, ale z zapałem

W minionym roku inwestycje rowerowe nabrały tempa - powstały m.in. ścieżki rowerowe przy ul. Waryńskiego, kontrapas na ul. Mokotowskiej, drogi i pasy rowerowe na ul. Świętokrzyskiej i przy ul. Ostrobramskiej, ustawiono nowe stojaki rowerowe, a system Veturilo rozbudowano o kolejne stacje, m.in. na Pradze.

Tylko w zeszłym roku Warszawa wzbogaciła się o 58 km nowych i wyremontowanych tras rowerowych.

Sam Puchalski stał się zaś jednym z najlepiej rozpoznawalnych oficerów rowerowych w kraju.

Masz rowerowy problem? Pełnomocnik pomoże

Aktywność pełnomocnika widać jednak nie tylko w przestrzeni miejskiej. Znakiem rozpoznawczym Puchalskiego jest kontakt z mieszkańcami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jego oficjalny profil na popularnym portalu społecznościowym śledzi ponad 6,2 tys. osób. Puchalski nie tylko informuje na nim o nowych rowerowych inwestycjach, ale i odpowiada na pytania internautów i to w błyskawicznym tempie, niezależnie od pory dnia albo… nocy. Przykład: 1 czerwca o godz. 2.37 ktoś zadaje pytanie o wyniki drużyn w ramach rowerowego zmagania miast. Odpowiedź pełnomocnika pojawia się 15 minut później.

Dzięki takiemu zaangażowaniu rowerowy pełnomocnik jest jednym z najbardziej lubianych urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz. Czy tak pozytywne emocje będzie wzbudzał także jako dyrektor ZDM-u?

Jak zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl, zmiana stanowiska nie wpłynie na zmianę stylu jego pracy. - Myślę, że mieszkańcy już poznali mnie i mój sposób działania, więc wiedzą czego się spodziewać – komentuje.

Jedną z flagowych inwestycji nadzorowanych przez Puchalskiego było uruchomienie systemu Veturilo:

Ul. Królewską przejechał również Łukasz Puchalski, urzędnik ds. rowerów
Ul. Królewską przejechał również Łukasz Puchalski, urzędnik ds. rowerówTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Powodem zmiany na stanowisku dyrektora ZDM był , jak powiedział jeden z wiceprezydentów "brak właściwego kontaktu zewnętrznego jednostki z mieszkańcami i ostatnia sprawa budżetu partycypacyjnego":

Grażyna Lendzion i Łukasz Puchalski na ubiegłotygodniowej  konferencji
Grażyna Lendzion i Łukasz Puchalski na ubiegłotygodniowej konferencji tvnwarszawa.pl

jk/ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości