Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Utrudnienia na Ursynowie. Zamkną rondo w centrum dzielnicy

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plUtrudnienia na Ursynowie

Przez ponad tydzień - od czwartku, 1 lipca do poniedziałku, 12 lipca - kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na Ursynowie. Jak informuje stołeczny ratusz, prace w obrębie skrzyżowania alei KEN z ulicą Płaskowickiej są związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy.

Od pierwszego do 12 lipca wyłączony z ruchu będzie około 50-metrowy odcinek ulicy Płaskowickiej od alei KEN w kierunku ulicy Rosoła. W związku z tym nie będzie można zjechać z ronda na skrzyżowaniu Płaskowickiej i al. KEN w kierunku ulicy Rosoła. "Objazd zamkniętego odcinka prowadzić będzie ul. Gandhi, Cynamonową do ul. Lanciego lub ul. Wąwozową, al. KEN, ul. Belgradzką do ul. Lanciego" - przekazał ratusz.

Po południowo-wschodniej części skrzyżowania kończą się prace rozbiórkowe i brukarskie. W związku z tym niedostępne dla pieszych będzie przejście przez ulicę Płaskowickiej. W zamian za to uruchomione zostanie przejście przez aleją KEN po stronie ulicy Polaka.

Od 8 lipca zamkną rondo Krahelskiej

Kolejne zmiany czekają na kierowców tydzień później, w czwartek, 8 lipca. O godzinie 22 rozpoczną się prace związane z asfaltowaniem skrzyżowania Płaskowickiej z al. KEN. Rondo Krahelskiej zostanie w całości zamknięte. Jak informuje ratusz, "objazdy prowadzić będą do ul. Gandhi, a następnie ul. Pileckiego lub ul. Dereniową do ul. Płaskowickiej lub ul. Rosoła do ul. Belgradzkiej". Utrzymany zostanie ruch na trzech z czterech przejść dla pieszych w rejonie ronda. Jednak mogą się one zmieniać wraz z postępem prac.

Po zakończeniu prac na rondzie od poniedziałku, 12 lipca na ul. Płaskowickiej od ul. Polskie Drogi do ul. Lanciego, ruch będzie funkcjonować w docelowym układzie.

Utrudnienia na Ursynowie UM Warszawa

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl