Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budowa "Placu Unii" schodzi pod ziemię

Warszawa

| Steffen Hillebrand/ Wikipedia CC BY SAfot. materiały inwestora

Ruszyły prace podziemne przy budowie Placu Unii, czyli 21-piętrowego wieżowca. Wraz z dwoma sześciokondygnacyjnymi budynkami wyrośnie w miejscu, gdzie przed laty stał Supersam.

Za prace podziemne odpowiedzialna jest firma Warbud. Będzie nadzorwała wykonanie czterech podziemnych kondygnacji w stanie surowym. Robotnicy będą mieli za zadanie postawić 432 m ścian szczelinowych o grubości 80 cm.

Ten etap prac ma zakończyć się za półtora roku i kosztować inwestorów: Liebrecht & wooD oraz firma BBI ponad 56 mln zł. Firmę, która wykona pozostałą część prac poznamy w połowie tego roku. Wszystkie prace budowlane mają zakończyć się w 2013 r. Ich koszt to pół miliarda złotych.

Będzie pralnia i delikatesy

Prace budowlane rozpoczęto w ubiegłym roku. Plac Unii będzie składał się z trzech obiektów – połączy je szklany dach na wysokości trzydziestu metrów. Pomiędzy dwoma budynkami "wyrośnie" 90-metrowy wieżowiec. Plac Unii zdominują powierzchnie biurowe, ale na najniższych piętrach znajdzie się miejsce dla restauracji, kawiarni, pralni i delikatesów Supersam.

ran/par